کد خبر: 619409 A

عضو شورای شهر تهران به ابطال مصوبات شورا توسط دیوان عدالت اداری اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری در شصتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به شرایط مالی شهرداری گفت: امروز نگرانی از وضعیت مالی شهرداری تهران جدی است و آنطور که همه استحضار دارند وضعیت مالی شهرداری تهران مناسب نیست.

وی ادامه داد: از چالش های فراروی مدیریت شهری مشکلات اقتصادی و نحوه کسب درآمد است و یکی از شاخص های بهبود وضعیت درآمدی ، دست یابی به منابع درآمد پایدار است.

سالاری گفت: در چنین شرایطی ما طی سالهای اخیر به ویژه امسال شاهد مصوباتی از دیوان عدالت اداری در خصوص اخذ عوارض به ویژه مربوط به مدیریت شهری تهران هستیم که دست یابی به منابع پایدار را برای مدیریت شهری تهران ناممکن می سازد. دیروز در رسانه‌‌ها نوشتند که مصوبه اخذ عوارض مازاد بر تراکم شورای شهر از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما هنوز نتوانسته ایم با دیوان صحبت کنیم.

رییس کمیسیون شهر سازی و عمکاری شورا خاطرنشان کرد: این در حالی است که یکی از مطمئن ترین درآمدها از طریق صدور پروانه و مازاد تراکم کسب می شود و اینکه در چنین مقطع زمانی چنین مصوبه ای وضع می شود و اینکه دولت هیچ اعتباری به کلان شهر ها پرداخت نمی کند جای سوال دارد و لذا با این وضعیت نمی شود شهر را اداره کرد.

سالاری ادامه داد: این در شرایطی است که ما شاهد ابطال مصوباتی از قبیل اخذ عوارض تابلوهای تبلیغاتی از مراکز تجاری و نیز ابطال اخذ عوارض از آنتن ها و دکل های مخابراتی بودیم و لذا از هیات رییسه شورا می خواهم هر چه سریعتر جلسه ای با مسئولان دیوان عدالت اداری داشته باشند تا این موارد رفع گردد.

دولت شاخص شورای شهر شورای شهر تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر