کد خبر: 618419 A

سرپرست شهرداری تهران:

سرپرست شهرداری تهران در آستانه گرامیداشت روز معلم از دبیرستان پسرانه نمونه دولتی همت در منطقه ۱۹ که یکی از مناطق جنوبی شهر تهران است، بازدید و از معلمان این مدرسه تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا، سمیع الله حسینی مکارم با حضور در کلاس‌های درس با دانش‌آموزان حول محورهایی از قبیل مدل‌های حاکمیتی در کشورهای دنیا و همچنین ایران گفت‌‌‌وگو کرد.

وی درخصوص سیستم اداره دولت ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: پس از سال ۶۸ و تصویب قانون اساسی، مرحوم هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس‌‌‌جمهور انتخاب و کابینه دولت را متشکل از هیات وزیران انتخاب کرد.

سرپرست شهرداری تهران با اشاره به ساختار حکومت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های محلی اظهار داشت: در دنیا علاوه بر حکومت فدرال، حکومت محلی نیز در ایالت‌‌‌‌‌ها وجود دارد و این در حالی است که در کشور ما شوراهای شهر در شهرها با رای مردم انتخاب و در حوزه سیاستگذاری و نظارت بر امور شهر فعالیت می‌کنند.

حسینی مکارم با اشاره به اینکه یکی از وظایف شوراهای شهر انتخاب شهردار و نظارت بر حسن انجام کارها و هدایت آن در مسیر اصلی است، تصریح کرد: در حال حاضر شورای شهر تهران ۲۱ عضو دارد که تصویب برنامه پنج ساله پایتخت و بودجه از دیگر وظایف شورا محسوب می‌‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان و دانش‌‌آموزان باید نسبت به وظایف شورای شهر و شهرداری تهران آشنا باشند، خاطرنشان کرد: مردم باید بدانند که شهرداری در چه حوزه‌‌‌هایی فعالیت می‌کند و آیا برای همه خدمات ارایه شده، عوارضی دریافت می‌‌کند؟ منابع درآمد شهرداری چیست و آیا این درآمد کافی است؟

 سرپرست شهرداری تهران اضافه کرد: هرچه آگاهی شهروندان نسبت به مدیریت شهری بیشتر باشد، در انتخاب اعضای شورا بهتر عمل کرده و توقعات درست‌‌تری از مدیریت شهری خواهند داشت. 

سرپرست شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر