خبرگزاری کار ایران

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

اعلام گزینه‌های جدی شهرداری/هاشمی میثاق‌نامهِ شورا را امضا نکرده‌است

asdasd
کد خبر : ۶۱۵۴۰۶

عضو شورای شهر تهران عارف و هاشمی را گزینه‌های جدی شهرداری از نگاه خود عنوان کرد.

محمد علیخانی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه هنوز مشخص نیست؛ رقابت جدی میان کدام یک از کاندیداهای شهرداری باشد، گفت: به نظر من بهترین کاندیدا آقای هاشمی است.

این عضو شورای شهر در رابطه با ویژگی‌های گزینه مدنظرش گفت: نظر من روی کسانی است که بیشتر کار اجرایی کردند و در این حوزه توانمندی بیشتری دارند.

وی مولفه مهم دیگر در انتخاب شهردار را توجه به نتیجه استعلام پیش از صدور حکم وزیر کشور دانست و گفت: فراموش نکنیم که اگر کاندیدایی انتخاب شود، از او استعلام خواهد شد و باید پیش از انتخاب شهردار این مساله را مدنظر داشته باشیم تا مشکلی پیش نیاید.

علیخانی در رابطه با میثاق‌نامه‌ای که توسط لیست امید به امضا رسیده و بر اساس آن مقرر شده که هیچ کدام از اعضا از شورا خارج نشوند، گفت: قبول داریم که آقای هاشمی نباید از شورای شهر خارج شوند، اما ایشان میثاق‌نامه را امضا نکرده‌اند، اگر هم امضا کرده باشند دوستان میثاق‌نامه را منتشر کنند تا اطلاعات ما هم زیاد باشد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه در کنار میثاق‌نامه، سوگندنامه‌ای هم توسط اعضا خوانده شد، افزود: این سوگندنامه در رتبه بالاتری نسبت به میثاق‌نامه قرار دارد و بر اساس آن باید اعضای شورا اهتمام بورزند که به رای مردم متعهد بوده و به آنها خدمت کنند.

وی ادامه داد: حتی اگر ایشان میثاق نامه را هم امضا کرده باشد، آن میثاق‌نامه یک توافق داخلی است. سوگندنامه و منافع مردم اهمیت بیشتری دارد.

علیخانی با بیان اینکه شورای شهر دیگر زمانی برایش باقی نمانده است، افزود: این همه وقت گذاشتیم تا آقای نجفی را انتخاب کنیم، هر چند ایشان گزینه مدنظر من نبود، اما ما همراهی کردیم تا نگویند که اختلاف نظر وجود دارد و نتیجه‌اش این شد که ایشان مریض شد و رفت و دیگر نمی‌توانیم دوباره وقت‌کشی و فرصت‌سوزی کنیم.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه با احتساب سال آخر می‌توان گفت دو سال شورا زمان دارد، گفت: من فردا به آقایان عارف و هاشمی دوباره رای می‌دهم، بالاخره اعضا آزادند نظرشان را بگویند البته من اسم هفت نفر را خواهم نوشت.

وی در انتها خاطرنشان کرد: نکته دیگری که وجود دارد این است که این 28 نفر قبل از سه شنبه نسبت به کاندیداتوری‌شان اعلام نظر کنند تا هر کس که نمی‌خواهد از لیست حذف شود تا برخی افراد فردا ناراحت نشوند که چرا اسم‌مان را ننوشتید. 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز