کد خبر: 614921 A

رییس شورای شهر تهران:

رییس شورای شهر تهران گفت: اگر فرد مطلوبی برای شهردار شدن پیدا نشود و بار دیگر به این منظور به من رجوع کردند، مخالفت نمی‌کنم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی، در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح الزام شهرداری به اصلاح گره‌های ترافیکی که امروز در صحن شورا بار دیگر مورد برسی قرار گرفت، گفت: این طرح با هماهنگی راهنمایی و رانندگی به اجرا درآمد و بودجه آن در مسیری باید صرف شود که هر چه زودتر گره های ترافیکی شهر تهران رفع شود تا باعث ایجاد وضعیت مطلوب برای شهروندان شود.

وی ادامه داد: پورسید آقایی به ۴۰ گره ترافیکی اشاره کرد و از معاونت حمل و نقل ترافیک خواسته شد اطلاعات دقیق تری در رابطه با گره‌های ترافیکی به ما ارایه دهند.

ریس شورای شهر در واکنش به اینکه یکی از گزینه های شهرداری تهران بوده است افزود: اجازه دهید، من در این رابطه صحبت نکنم چرا که موضوع جلسه امروز نبود. اما اگر خبرنگاران جداگانه بپرسند پاسخ می دهم. اما همه بداند که ما در شورای شهر تهران برای اینکه عضوی از شورا خارج بشود حتما باید رای همه اعضای شورای شهر تهران برای خروج داشته باشد.

وی ادامه داد: در جلسه هم اندیشی امروز رای گیری استمزاجی  و مخفیانه صورت گرفت مبنی بر اینکه من در شورا بمانم یا به شهرداری بروم. نتیجه محرمانه این رای گیری در اختیار من است. و به این نتیجه رسیدم که اعضا علاقه زیادی دارند من در شورا بمانم.

ریس شورا با بیان اینکه هرکس برای کاندیدا نشدن دلیلی دارد، ادامه داد: یکی مریض است، یکی هم مثل من اعضا علاقه ندارند شهردار شود، اما می تواند در شهر راه رود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مایل است شهردار تهران شود یا خیر گفت: شهردار منتخب مستقیم شورا است. پس نمی توان به طور قاطع گفت مردم تهران می خواهند من شهردار شوم. مهم این است که انسجام شورا حفظ شود.البته این توانایی را در خودم می دیدم و اعتقاد داشتم با توجه سوابق٬ تحصیلات و ارتباطاتم با مسئولان در سطح کشور و ارتباطات سیاسی با گروه های مختلف و روش اعتدالی که در برنامه ها دارم می توانستم و می توانم برای پیشرفت شهر تهران کمک کنم، اما اهمیت نظر اعضا بالا بود.

وی افزود: نمی‌خواستم به خاطر نظر خودم اختلاف ایجاد کنم و طبیعت ما هاشمی‌ها هم این نیست که اختلاف ایجاد کنیم. امیدوارم شورای شهر به گزینه مطلوب برسد و نیازی به حضور من نیست، اما اگر فرد مطلوبی پیدا نشود و بار دیگر به من رجوع کردند، من مخالفت نمی کنم. تا سه بار می شود رجوع کرد تاکنون دوبار رجوع کردند.حتی می‌توان "محلل" هم انجام شود.

رییس شورا با بیان اینکه همه گزینه قابل احترامند، افزود: خواهش می کنم گزینه ها را تخریب نکنید. ممکن است؛ عضوی از شورا کاندیدایی را نوشته باشد، اما این کاندیدا بگوید، چرا اسم من را نوشتید. حتی گفتیم با کاندیدای خود پیش از مطرح کردن صحبت کنید. من همیشه به خدمتگزاری حاضرم.

رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر