کد خبر: 609457 A

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم خبر داد:

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: برای حرکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به سمت حل مشکلات و معضلات کشور باید در آموزش عالی تغییر پارادیم صورت بگیرد و یک اکوسیستم نوآوری ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود برومند در نشست هم اندیشی وزیر، معاونان و مسئولان وزارت علوم با استادان برجسته دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: جایگاهی که هم اکنون در آموزش عالی داریم نتیجه تلاش هایی است که از بدو تاسیس دارالفنون تاکنون انجام شده است ولی باید با حفظ دستاوردهای کنونی به سمت دانشگاه ایده آل حرکت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر آزمایشگاهها و زیرساخت های تحقیقاتی خوبی داریم و با اینکه حدود یک درصد جمعیت دنیا را داریم ۱.۹ درصد (یک و نه دهم) مقالات معتبر و سه درصد مقالات برتر دنیا را منتشر می کنیم.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: این معاونت دو هدف اساسی برای خود تعریف کرده است که شامل توسعه علم و فناوری به منظور ایجاد نظام توسعه پایدار در ایران و مشارکت نظام علمی در حل چالش ها و مشکلات کشور است.

وی در تشریح برنامه های اجرایی برای ایجاد نوآوری در کشور گفت: اولین گام در این زمینه، تشکیل تیم های کاری پژوهشی کوچک به سرپرستی اساتید برجسته است و مهارت آموزشی به دانشجویان، بازنگری در ساختار اجرایی و تجهیزات آزمایشگاهی و تشکیل سازمانهای پیشرو گام های بعدی در این فرایند به شمار می روند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر