کد خبر: 607912 A

در روز طبیعت رخ می‌دهد؛

​فردا همزمان با فرارسیدن روز طبیعت بوستان‌های پردیسان و نهج‌البلاغه در منطقه ۲ پذیرای مردم هستند اما در این روز کاخ موزه‌های تهران در تعطیلی به سر می‌برند.

به گزارش ایلنا، جواد قربانی، قائم مقام شهردار منطقه ۲ ضمن بازدید از بوستان‌های این منطقه گفت: بوستان‌ها و فضاهای شهری این منطقه در روز طبیعت میزبان شهروندان تهرانی خواهند بود. 

وی با اشاره به وجود بوستان‌های بزرگ و مهم شهرتهران در منطقه ۲ اظهار داشت: بوستان بزرگ پردیسان، بوستان بزرگ نهچ البلاغه، بوستان پرواز، بوستان شهر آرا، بوستان ستارخان و دیگر بوستان‌های محلی در سطح منطقه دو مهیا شده‌اند و اقدامات لازم جهت تامین رفاه و امنیت شهروندان در این منطقه صورت گرفته است. 

قربانی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور، نیروی انتظامی، اورژانس و آتش نشانی نیز در این  جهت انجام شده است. 

وی آماده‌سازی جایگاه‌های ادای نماز ظهر و عصر روز طبیعت به جماعت در بوستان‌ها را از دیگر برنامه‌های شهرداری منطقه دو ذکرکرد و گفت: اقدامات زیست محیطی مدیریت شهری منطقه ۲ در راستای ترویج فرهنگ کاهش زباله در روز طبیعت نیز در بوستان‌های سطح منطقه توسط آموزشگران پسماند منطقه انجام خواهد شد.

همچنین مدیر مجموعه‌ فرهنگی-تاریخی نیاوران از تعطیلی سه کاخ موزه در روز طبیعت خبر داد و گفت: کاخ‌های نیاوران، سعدآباد و گلستان به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به فضای سبزشان در روز سیزدهم فروردین ماه تعطیل می‌شوند.

مدیر اداره کل موزه‌ها پیشتر اعلام کرده بود موزه‌های کشور در روز طبیعت باز هستند اما از برگزاری مراسم سیزده‌به‌در جلوگیری می‌شود.

تعطیلات نوروزی تعطیلات نوروز 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر