کد خبر: 607351 A

رئیس ستاد گردشگری شهرداری:

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از اسکان هزار و ۳۰۰ مسافر در کمپ‌های اسکان موقت شهرداری تهران واقع در چهار بوستان پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی سیف، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران  با اشاره به اسکان مسافران نوروزی در چهار بوستان پایتخت اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون حدود هزار و ٣٠٠ نفر در کمپ‌های اسکان موقت اقامت داشته‌اند و براساس آمار موجود، به ترتیب بوستان‌های منطقه ١۵ و ١٩ بیشترین تعداد مسافران را اسکان داده‌اند.

وی برگزاری تورهای گردشگری را از مهمترین اقدام‌های شهرداری تهران در نوروز سال جاری معرفی کرد و گفت: از تاریخ دوم فروردین ماه تاکنون ٣۵ تور با هماهنگی ستاد گردشگری شهرداری تهران برگزار شد و با توجه به استقبال خوب شهروندان پیش‌بینی می شود این تعداد تا ١٢ فروردین ماه به بیش از ۵٠ تور افزایش پیدا کند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه روزانه ٨٠٠ پیام از طریق سامانه ١٣٧ برای ثبت‌نام در تورهای تهران گردی ثبت می‌شود، افزود: البته این تعداد به غیر از درخواست‌هایی است که شهروندان از طریق USSB و سایت visit. tehran.ir ثبت می‌کنند. استقبال خوب شهروندان از این روش‌ها نشان‌دهنده آن است که اقدام‌های صورت گرفته برای استفاده از فضای IT درحوزه گردشگری به نتایج خوبی رسیده است.

سیف گفت: تلاش ما این است در سال جاری تمامی اطلاعات مربوط به تورها و گردشگری در تهران را با همکاری سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران در بستر IT هدایت کنیم.

وی در ادامه به بیان پرطرفدارترین تورهای تهران گردی در روزهای اخیر پرداخت و تصریح کرد: تاکنون تور ‌۳ برج شامل بازدید از برج ازادی، برج طغرل و برج میلاد با بیشترین استقبال رو‌به‌رو بوده‌اند و پس از آن به ترتیب تور ری‌گردی و تور آزادی شامل بازدید از برج آزادی و شهرک سینمایی غزالی بیشترین تعداد مخاطب را ثبت کرده‌اند.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به حضور گسترده مسئولان در ستاد نوروزی گردشگری شهرداری تهران گفت: تاکنون ۲۰ شهردار منطقه و ۴ عضو شورای اسلامی شهر تهران از ستاد بازدید داشته‌اند. فرماندار تهران و مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران نیز در روزهای نخست نوروز میهمان ستاد نوروزی گردشگری تهران بوده‌اند.

 سیف تاکید کرد: به گواه اظهارات میهمانان، فعالیت‌های ستاد گردشگری شهرداری تهران امسال منسجم‌تر از سال‌های گذشته انجام می‌شود و امیدواریم این روند تا پایان تعطیلات ادامه پیدا کند.

 

نوروز 1397 اسکان ۱۳۰۰ مسافر نوروزی بوستان‌های پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر