کد خبر: 603123 A

مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران مطرح کرد:

مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به محدودیت‌های ساخت و ساز در ایام نوروز گفت: از تاریخ ۹۶.۱۲.۲۹ تا ۹۷.۱.۵ تمامی عملیات ساختمانی در پایتخت متوقف می‌شود تا شهر با آرامش و خاطری آسوده به پیشواز نوروز رود.

به گزارش ایلنا، مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه مدیریت شهری بر آن شده است تا برای آرام‌‌سازی و حفظ پاکیزگی محیط، بهبود سیما و منظر شهری و ارتقای کیفی نگهداشت شهر با مشارکت شهروندان اقداماتی را انجام دهد، گفت: برای دستیابی به شهری پرنشاط، آرام، ایمن، زیبا و پر امید و لزوم کنترل ساخت و سازهای شهری، کاهش حوادث و خطرپذیری کارگاه‌‌‌های ساختمانی و املاک مجاور و همجواری‌‌‌ها از تاریخ ۲۵/۱۲/۹۶ الی ۱۵/۱/۹۷ عملیات ساختمانی اعم از گودبرداری، تخریب برای افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرات احتمالی متوقف می‌‌شود.

وی گفت: همچنین از تاریخ ۹۶.۱۲.۲۹ تا ۹۷.۱.۵ کلیه عملیات ساختمانی متوقف می شود تا با آرامش و خاطری آسوده شهر نیز به پیشواز نوروز رود.

موسوی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع یکپارچگی و وحدت رویه در مناطق ۲۲ گانه و نواحی، کارگاه‌‌‌های ساختمانی با عنوان نگهداشت شهر اقدامات لازم نسبت به نصب تابلوی مشخصات پروژه، نصب حصار و حفاظ کارگاهی، آراستگی محیط کارگاه و بخش‌‌های پیرامونی، رنگ‌آمیزی حصار کارگاهی، ایجاد آرامش و ایمنی در کارگاه‌‌ها، کنترل جرثقیل‌‌های برجی مستقر در کارگاه‌‌ها (اعم از فعال، غیرفعال) و رعایت استانداردهای لازم در مورد نوع دستگاه و گواهینامه اپراتور و ایمن‌‌سازی و اجرای سازه نگهبان تا رفع خطر کامل را در دستورکار خود قرار می‌‌دهند.

به گفته مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران تمامی این موارد روزانه توسط کارشناسان اداره کل معماری و ساختمان، شهرداران مناطق و نواحی و کارشناسان شهربان و حریم‌‌بان توسط چهار اکیپ رصد، کنترل و پایش می‌‌شود و کارشناسان سامانه‌‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در کنار این اکیپ‌‌ها برای پاسخگویی و رفع مشکلات شهروندان حضور دارند.

موسوی افزود: همچنین در ایام تعطیلات نوروز کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری و اداره کل معماری و ساختمان به صورت شیفت کاری جهت پاسخگویی و رفع مشکلات شهروندان در محل کار خود حضور دارند.

شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر