کد خبر: 603080 A

سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر از توزیع 118 هزار سبد غذایی میان نیازمندان در سال 96 خبر داد و گفت: در سال جاری یک میلیون نیازمند از خدمات داوطلبان هلال احمر استفاده کردند.

به گزارش ایلنا؛ حبیب درگاهی به تشریح اقدامات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در سال 96 پرداخت و گفت: در سال جاری برنامه ملی طرح همای رحمت را داشتیم و در این طرح 118 هزار سبد غذایی بین نیازمندان توزیع شد و 4000 سفره افطاری در شهرها و روستاها در ایام ماه مبارک رمضان برپا شد. همچنین در سال جاری یک میلیون نیازمند از خدمات داوطلبان استفاده کردند و 18 هزار داوطلب در طرح‌های مختلف حضور داشند.

وی به اقدامات این سازمان در زلزله غرب کشور اشاره کرد و گفت: ‌11 هزار داوطلب در جمع‌آوری، بسته بندی و توزیع اقلام همکاری کردند و کمک‌های مردمی هم جمع‌آوری شد که ارزش پولی کمک‌های غیرنقدی 77 میلیارد تومان بود و همچنین 63 میلیارد تومان کمک نقدی جمع آوری شد ، حدود هزار کاروان سلامت امسال به مناطق محروم اعزام شدند و علاوه برآن در مناسبت‌های ملی و مذهبی بیش از هزار چادر سلامت برپا شد.

درگاهی درباره سایر اقدامات این سازمان، گفت: 400 هزار بسته فرهنگی و بهداشتی توزیع و همچنین توسط داوطلبان اهدای بیش از 60 واحد خونی انجام شد.

وی در مورد برنامه‌های این سازمان در طول ایام نوروز گفت: ما طرح کاروان سلامت را آغاز کرده‌ایم که در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور پیدا می‌کند، در هفته گذشته کاروانی از گلستان باحضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در پل ذهاب حضور پیدا کردند و این طرح ادامه خواهد داشت و کاروان‌های دیگری متشکل از پزشکان و پیراپزشکان به کرمانشاه و مناطق زلزله زده آن می‌روند.

وی همچنین به طرح نیابت اشاره کرد و گفت: این طرح هم امسال انجام خواهد شد و داوطلبان به عیادت خانواده‌هایی می روند که فرزند ندارند و به منزلشان سرکشی می‌کنند.

او همچنین گفت: برای سال 97 تشکیل اتاق اندیشه ورزی را در نظر داریم و حرکت‌های جهادی در حوزه درمانی را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

ایام نوروز زلزله هلال احمر مناطق زلزله زده ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر