کد خبر: 603018 A

سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد؛

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: نرخ خرید انشعاب جدید آب خانگی 20 درصد افزایش یافت و شهرداری مکلف به ارائه برنامه نشاط آور برای سال 1400 شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه پنجاه و دومین جلسه شورای شهر  با بیان اینکه دستورجلسه اول بررسی نامه شرکت آب و فاضلاب مبنی بر درخواست تمدید مصوبه قبلی شورا بود، گفت: در سال 94 شورای شهر مصوبه‌ای در راستای تامین منابع مالی پروژه‌های شرکت توسعه آب و فاضلاب به تصویب رساند. این مصوبه تا پایان سال 96 اعتبار داشت و با اتمام سال جاری مهلت و اعتبار آن به پایان می‌رسید. در همین راستا شرکت آب و فاضلاب طی نامه‌ای به شورا پیشنهاد داد که این مصوبه یک سال دیگر هم تمدید شود که با رای اکثریت اعضا به تصویب رسید.

وی ادامه داد: همچنین بنا به پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مقرر شد؛حق انشعاب واحدهای جدید 20 درصد افزایش یابد و تعرفه انشعاب جدید در مناطق 1 تا 3 مبلغ 576 هزار تومان، مناطق 4 تا 10، 22 مبلغ 433 هزار تومان و حق انشعاب مناطق 11 تا 15 مبلغ 331 هزار تومان و مناطق 16 تا 21 مبلغ 245 هزار تومان خواهد بود.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه دستور جلسه شورا در رابطه با طرح تهران 1400 اشاره کرد وگفت: این طرح به پیشنهاد خانم ناهید خداکرمی مطرح شد و بنابر آن از آنجایی که تهران در سال 1400 در آستانه یک قرن جدید قرار دارد و نوروز 1400 با نیمه شعبان و روز جمهوری اسلامی ایران مقارن است، پیشنهاد شد که شهرداری برنامه ویژه‌ای برای این مناسبت برنامه‌ریزی کند و شهرداری مکلف شد برنامه‌ و پیشنهادی برای برنامه‌های نشاط آور تهران 1400 به شورا عرضه کند.

اعطا با اشاره به تصویب یک فوریت لایحه شهرداری در رابطه با اصلاحیه مصوبه مجوز تخفیف و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران ادامه داد: مقرر شد در سال 97 صرفا در ماه فروردین پاداش و تخفیف 23 درصد بوده و پس از آن این نرخ به 18 درصد کاهش یابد.

سخنگوی شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر