کد خبر: 601550 A

رئیس یگان حفاظت محیط زیست:

رئیس یگان حفاظت محیط زیست گفت:کشور با کمبود ۶ هزار محیط بان روبرو است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به وجود دو هزار و ۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت:براساس استاندارد جهانی به ازای هرهزارهکتار یک محیط‌بان نیاز است و درکشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی بیش از شش هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است. 

محبت‌خانی درهمایش روز درختکاری چهارمحال وبختیاری گفت:هزارجلیقه ضدگلوله برای محیط‌بانان تحویل گرفته شد که بارایزنی‌های صورت گرفته ۵۰۰ جلیقه دیگرتاپایان امسال تحویل خواهدشد تا بتوان میان محیط‌بانان کشور تقسیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد:باتقسیم این جلیقه‌های ضدگلوله، جان محیط‌بانان دربرابرشکارچیان متخلف دارای سلاح حفظ شود.

محبت‌خانی گفت:باآموزش‌های ویژه به دنبال ارتقاء آمادگی جسمانی محیط‌بانان و پیشگیری از تعرض به محیط‌بان و محیط‌زیست هستیم.

وی گفت:تفاهم‌نامه‌هایی وجودداردکه از پتانسیل نیروی انتظامی در بحث مبارزه با متخلفان و شکارچیان متخلف استفاده کرده تا تخلفات را به حداقل رسانده و از پتانسیل آن‌ها به منظور حفظ محیط‌بانان استفاده کنیم.

محبت‌خانی با اشاره به وجود ۱۲۰ محیط‌بان شهید در کشور، گفت:درچهارماه اخیر یک محیط‌بان شهید در یزد، حدود ۲۷ نفر مجروح بستری در کشور و ۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و امروز یکی از محیط‌بانان در استان خراسان رضوی مورد اصابت تیر قرار گرفت ودربیمارستان تربت حیدریه بستری شدند.

محبت‌خانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما برابر کردن محیط‌بانان در پست سازمانی و محیط‌بانان موجودی این سازمان است، گفت:هم اکنون هشت هزارو ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بانی داریم که موجودی سازمان دوهزار و ۸۰۰ محیط‌بان است.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر