کد خبر: 598461 A

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امیدواریم جایگاه راهبردی سمن‌ها را در سال 97 ارتقا دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد بیرجندی (مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر) در نشست 110 سازمان مردم نهاد ملی سطح یک با بیان اینکه باید برنامه جامع و هدف محور واقعی داشته باشیم اظهار کرد: پوشش فراگیر سمن‌ها اتفاق افتاده و امیدواریم جایگاه راهبردی سمن‌ها را در سال 97 ارتقا دهیم.

وی تاکید کرد که ترکیب این جلسه سمن‌های سطح یک و سمن‌های پیشگیری عضو کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی هستند که 71 درصد آنها فعالیت ساختارمند و مبتنی بر دانش دارند.

بیرجندی در ادامه گفت: 15 درصد در حوزه درمان و 14 درصد در حوزه صیانت و پیشگیری فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه  تبیین نقش کلیدی مسئولیت‌پذیری اجتماعی هدف این نشست است به این نکته اشاره کرد که تمرکز دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی طی چهار سال گذشته راهبرد اجتماعی شدن و استفاده از ظرفیت‌های سمن‌هاست.

 مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت: چهار مسیر برای رسیدن به این هدف تببین شده است؛ در همین راستا نهادسازی و ساماندهی ظرفیت‌ها از طریق تدوین پروتکل‌ها، نظام‌سازی، توانمندسازی با توسعه مداخلات و گفتمان‌سازی با ترویج حوزه اجتماعی با همه کنش‌گران و ذی‌نفعان دنبال شده است.

 بیرجندی به کمیته تخصصی اشاره کرد که بر اساس آن توسعه مشارکت‌های مردمی بعد از مدت‌ها در سال 94 تغیین تکلیف شده و همچنین ساختار آن ارتقا یافته است.

 وی افزود: تعداد سمن‌های عضو این کمیته نیز افزایش یافته است؛ همچنین اتفاق نوآورانه در این کمیته انتخاب نایب رئیس از خود سمن‌ها بود.

 بیرجندی با تاکید بر اینکه سمن‌های طی چهارسال اخیر به این باور رسیده‌اند که کادر ماهر برای اعزام به کانون‌های بحران را داشته باشند بیان داشت: این اتفاق رخ داده است؛ همچنین همدلی و همصدایی مثال زدنی رخ داده که کمتر در سایر سمن‌ها شاهد آن هستیم.

 وی افزود: باید برنامه جامع و هدف محور واقعی  داشته باشیم، پوشش فراگیر سمن‌ها اتفاق افتاده و امیدواریم جایگاه راهبردی سمن‌ها را در سال 97 ارتقا دهیم.

ستاد مبارزه با مواد مخدر مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر