کد خبر: 598420 A

وزیر کشور اعلام کرد:

وزیر کشور اعلام کرد: درباره دریافت مالیات از ان جی‌ او ها از وزیر اقتصاد توضیح خواسته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست 110 سازمان مردم نهاد ملی سطح یک و عضو کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم ‌نهاد بیان داشت: انسان ذاتا کمال‌گرا و غایت‌اندیش است اما اگر غایت اصلی را خوب نشناسد متوجه کمالات دیگری می‌شود که هیچ کدام کمال و هدف اصلی نخواهد بود.

وی افزود:‌ انسان به رغم برخورداری از مواهب و الگوها دچار غفلت می‌شود و این به ذات انسان باز می‌گردد.

وزیر کشور تاکید کرد:‌ انسان در مسیر زندگی خود در معرض امتحانات و انتخاب‌های بزرگی قرار می‌گیرد که در برابر آنها مختار است.

وزیر کشور تاکید کرد: باید کمک کنیم فردی که دارای مشکل است به سلامت خود بازگردد.

وی افزود: هر چه شرایط و مسائل در جوامع سخت‌تر می‌شود تربیت و مدیریت درجامعه مشکل‌تر است در تربیت‌های کلاسیک در آموزش و پرورش و خانواده‌ها با روش تفکر منطقی و آشنایی با ادبیات دل ، عشق و دوستی غریب هستیم حال وقتی نوجوانی در جامعه قرار می‌گیرد چطور انتظار داریم خود را حفظ کند این کار سختی است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: باید همه تلاش را بر روح، دل، جان و عقل نوجوانان قرار دهیم چرا که اگر انسان ارزش خود را بداند خود را در معرض غفلت قرار نمی‌دهد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه بهترین راه مبارزه با اعتیاد، معتاد نشدن است بیان داشت: بر اساس اطلاعاتی که از روش‌های درمان داریم بالاترین میزان موفقیت کشورها در بهترین حالت پس از پاکی 20 درصد است.

وی تاکید کرد: مسائل اجتماعی باید با خود اجتماع حل شود و دولت باید تجلیل‌گر و مهیاکننده شرایط و زمینه‌ها باشد.

وزیر کشور در ادامه گفت:‌ در نشست امروز به سخت‌گیری‌های بی‌مورد و مقاومت‌هایی از سوی برخی دستگاه‌ها با ان جی اوها اشاره شد که حتما باید با سمن‌ها جلسه‌ای ترتیب داده شود تا اگر لازم بود این مساله در دولت نیز مطرح شود.

وزیر کشور اعلام کرد که صدور مجوز ان جی اوها نباید بیشتر از یک ماه طول بکشد و موارد بیش از یکماه را حتما اطلاع دهند.

رحمانی فضلی با اشاره به مصوبه‌ای با هدف حمایت و توانمندسازی ان جی اوها بیان داشت:‌این مصوبه را به دولت را بردیم که مصوبه خوبی است و در حال اجرا شدن است البته نمایندگان سمن‌ها قانون می‌خواهند و فکر می‌کنند شاید مصوبه چندان راهگشا نباشد. اخیرا جلساتی برگزار شد تا این مصوبه در قالب لایحه به مجلس برود.

وزیر کشور تاکید کرد که ان جی او ها بخصوص در حوزه پیشگیری می‌تواند نزدیک‌ترین نقطه برای حمایت باشند.

وی افزود: رهبری در جلسه پنجم خود با مسئولان دستگاه‌ها گفتند اگر 50 درصد منابع صرف پیشگیری شود باز هم کم است به همین خاطر روش بودجه ریزی در سال آینده در ستاد به گونه‌ای است که بیشترین بودجه صرف پیشگیری خواهد شد البته ان جی او ها باید برنامه داشته و ستاد بعد نظارتی‌اش را تقویت کند.

رحمانی فضلی گفت:‌ 9 هزار تن محصول تریاک در افغانستان وجود دارد که تا پیش از این این رقم 4 هزار تن بوده است آنها به دنبال بازار مصرف هستند به همین خاطر در محصولات خود تنوع ایجاد می‌کنند و با ایجاد تبلیغات و کاهش قیمت‌ها به دنبال مخاطب نوجوان و جوان خواهند بود.

وزیر کشور تاکید کرد که حتما با این قضیه برخورد و مقابله کرده و با تجهیزات، برنامه جدیدتری در حوزه مقابله خواهند داشت.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت:‌ یکی از نمایندگان سمن‌ها در خصوص دریافت مالیات گلایه دارد به نظر نمی‌رسد که ان جی اویی ها باید مالیات دهند مگر آنکه فعالیت اقتصادی انجام دهند در هر صورت از وزیر اقتصاد در این باره توضیح خواسته‌ایم.

وزیر کشور تاکید کرد که با تشکیل خانه ان جی او موافق است و این مساله در لایحه دولت برای توانمندسازی سمن‌ها حتما ذکر خواهد شد چرا که خانه ان جی او در استان‌ها موجب هماهنگی آنها و استفاده از این مراکز در کمیته‌های تخصصی را در پی خواهد داشت.

وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر