کد خبر: 594199 A

بطحایی:

وزیر آموزش وپرورش در جمع خیرین مدرسه‌‌ساز با اشاره به اهمیت جوانگرایی در مجمع خیرین تاکید کرد: خیرین مدرسه‌‌‌‌‌ساز فرهنگ خیری را بیش از پیش در جامعه به خصوص در بین جوانان گسترش دهند.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد بطحایی در دیدار با روسای مجامع خیرین مدرسه‌‌‌ساز سراسر کشور که در سالن اجتماعات سازمان نوسازی، توسعهو تجهیز مدارسبرگزار شد، گفت: هر آجری که توسط خیرین در ساخت مدرسه استفاده می‌شود، ساختمان یک مدرسه را نمی‌سازد بلکه فرهنگ آینده یک کشور را می‌‌سازد و تمدن یک مملکت را به وجود می‌‌‌آورد.

وی افزود: هر چند ممکن است تلاش‌های خیرین از دید مسئولان پنهان بماند اما اجر اخروی آن همواره نزد خدای متعال محفوظ خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: وقتی صحبت از تحول در یک جامعه می‌‌‌شود منظور فقط معنای آکادمیک و مدیریتی آن نیست؛ بلکه منظور تطابق فعالیت‌های جامعه با نیازهای روز جامعه است و اگر جامعه‌‌ای این انطباق را انجام ندهد با نیازهایش فاصله می‌‌گیرد و این دردی است که آموزش و پرورش ما به آن دچار است و شدیدا نیازمند تحول است.

بطحایی ادامه داد: متأسفانه یکی از سازمان‌‌‌هایی که افراد در مقابل تحولاتش مقاومت می‌‌کنندْ آموزش وپرورش است اخیرا با هدف ایجاد نشاط در دانش‌‌آموزان ابتدایی قدم بسیار کوچکی در زمینه حذف آزمون برداشتیم؛ اما متاسفانه با هجمه‌ای عظیم در این زمینه مواجه شدیم. هرچند اینجانب با تمام وجود جلوی فشارها ایستادگی خواهم کرد.

وی افزود: در جامعه امروزی مشاهده می‌کنیم برخی جوانان با کوچکترین مشکل اقدام به خودزنی می‌‌‌کنند یا در زندگی مشترک سریعا سراغ طلاق می‌روند. این ناشی از آن است که افراد در مدرسه مهارت صبر و تحمل و حل مسائل زندگی را فرانگرفته‌اند. امروز ما با تحول و تغییر دنبال آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌‌آموزان هستیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما امروز مخالف جداسازی بچه‌ها با معیارهایی همچون پولدار و بی‌‌‌پول و فرزندان مقامات و افراد عادی هستیم و خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب‌‌های کمک درسی هستیم. بنابراین آزمون را از دوره ابتدایی حذف کردیم تا نشاط و سرزندگی را به مدارس هدیه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تحول در فضای مدارس نیز باید انجام شود و خیرین جوان نیز به مجامع خیرین مدرسه‌‌ساز بپیوندند و این تلاش بیش از پیش، اعضای مجامع را می‌طلبد تا فرهنگ مدرسه‌‌سازی و خیری در جامعه نهادینه شود.

بطحایی اجرای طرح‌‌هایی مانند خواهرخوانده در امر مدرسه‌‌سازی را به خیرین پیشنهاد کرد و اظهار داشت: چقدر خوب است دانش‌آموزان ناحیه۳ شیراز مدرسه‌‌ای در یکی از روستاهای سرباز سیستان و بلوچستان بسازند تا فرهنگ مدرسه‌‌سازی در جامعه ارتقا یابد.

وی از اختصاصی شدن منابع درآمدی آموزش و پرورش در سال ۹۷ خبر داد و تصریح کرد: تاکنون اگر ملکی در آموزش و پرورش فروخته می‌‌شد پولش به خزانه واریز می‌‌شد اما از سال آینده پس از دو هفته این مبلغ می‌تواند در همان استان هزینه شود.

سید محمد بطحایی محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر