کد خبر: 584494 A

فراهانی تاکید کرد:

عضو شورای شهر تهران بر ضرورت اجرای بند ب تبصره 37 بودجه سال 1396 شهرداری تهران مبنی بر ترمیم حقوق کارکنان عملیاتی سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در سی و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور بیان داشت: آتش نشانان در مسیر انجام وظیفه، ایثارگری های فراموش ناشدنی شان همیشه در خاطره ها ماندگار است و همه ما یکی از جلوه های ایثار آتشنشانان قهرمان را در پلاسکو دیدیم، و بر ما لازم است تا با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود و نظارت بر اجرای مصوبات شورا زمینه های تکریم و حل مشکلات این عزیزان را فراهم کنیم.

وی افزود:برابر بند ب، تبصره 37 بودجه سال 1396 شهرداری تهران؛ سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی موظف شده است به منظور ترمیم حقوق کارکنان عملیاتی سازمان آتشنشانی جهت اصلاح فوق العاده خاص کارکنان عملیاتی از مرتبه 4 الی 14 خود دستورالعمل نحوه پرداخت حقوق را بازنگری و پس از تصویب شورای سازمان اجرایی کند.

فراهانی گفت:اکنون در آستانه یازدهمین ماه سال و گذشت 10 ماه از ابلاغ این تکلیف قانونی وضعیت اجرای این مصوبه چگونه است؟ متاسفانه برابر گزارش اجرای تبصره های ارائه شده از سوی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران درباره اجرای این بند تنها پاسخ داده شده است که "تدوین دستورالعمل در دستور کار شورای سازمان قرار گرفته است".

وی افزود: جای سوال است که سازمان آتشنشانی در این مدت چه کرده است؟ اگر این دستورالعمل درباره حقوق آتشنشانان نبود و درباره مدیران بود بازهم به همین میزان به اجرای آن کم توجهی می شد؟

فراهانی بیان داشت:به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند 3 ،ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور درباره اجرای هرچه سریعتر «بند ب، تبصره 37 بودجه سال 1396 شهرداری تهران» به شهرداری و رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی تذکر می دهم، و انتظار دارم تا با اجرای این تکلیف قانونی تا پیش از پایان سال 1396 اقدامی عملی در مسیر تکریم آتشنشانان زحمتکش و ایثارگر تهران به سرانجام برسد.

بودجه حقوق سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر