کد خبر: 584338 A

فرماندار تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

فرماندار تهران با تاکید بر اینکه میزان بارندگی در تهران تاکنون کم بوده است، گفت: گرچه برخی از مسئولان وزارت نیرو می‌گویند؛ جای نگرانی نیست، اما باید در این زمینه تدبیر هم صورت گیرد.

عیسی فرهادی، فرماندار تهران در خصوص خطر خشکسالی در شهر و استان تهران و تصاویری که از خالی بودن سد کرج منتشر شده است، به خبرنگار ایلنا گفت: تا الان میزان بارندگی‌ها کم بوده است، اما امیدواریم این کمبود جبران شود. همچنین برخی از مسوولان وزارت نیرو به ما اعلام کرده‌اند که جای نگرانی نیست.

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: گرچه جای نگرانی نیست، اما باید در این زمینه تدبیر هم صورت گیرد. البته تدبیر در خصوص کم‌آبی تهران هم به عهده وزارت نیرو است و انشاء‌الله خودشان هم در این زمینه تصمیم می‌گیرند.

گفتنی‌ است، شاهرخ فاتح، رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی کشور پیش از این در خصوص شرایط بارشی استان تهران اعلام کرده بود که تهران نسبت به سال قبل ۴۵.۲ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۷۴ درصد کاهش بارش داشته است. همچنین مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران اظهار کرده است، شرایط سدهای تهران وخیم است و بر اساس آمار میزان بارندگی در تهران تاکنون ۳۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد منفی شده است.

فرماندار خشکسالی در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر