کد خبر: 582884 A

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبر داد

روز سه‌شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و شمال‌شرق کشور دما بین ۳ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد. روز جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ یک سامانه بارشی از مرزهای غربی وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایلنا، احد وظیفه، مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان، دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ در استان‌های ساحلی خزر، بارش باران و در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش برف و و وزش باد و در استان خراسان شمالی و بخش‌های شمالی خراسان رضوی بارش برف و باران پیش‌بینی نمود.

وی روز سه‌شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ در سواحل شمالی، بارش پراکنده باران و در ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و برخی نقاط خراسان شمالی و شمال‌خراسان رضوی بارش پراکنده برف پیش‌بینی نمود.

وظیفه با توجه به کاهش نسبی دما در شمال غرب و سواحل شمالی، گفت: انتظار می‌رود از شامگاه دوشنبه و روز سه‌شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و شمال‌شرق کشور کاهش نسبی دما بین ۳ تا ۶ درجه رخ می‌دهد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هوا‌شناسی کشور با بیان این‌که روز چهارشنبه بارش پراکنده در سواحل غربی خزر پیش‌بینی می‌شود، افزود: در سایر مناطق کشور از دوشنبه تا چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ وزش باد پدیده غالب خواهد بود.

به گفته این مسوول، روزهای پنجشنبه و جمعه افرایش دما در نیمه شمالی کشور رخ می‌دهد و در استان‌های گیلان و اردبیل با وزش باد شدید جنوبی همراه خواهد بود.

وظیفه در خاتمه از ورود یک سامانه بارشی از روز جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ از سمت مرزهای غربی کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: دوشنبه دریای‌خزر و از روز سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه خلیج فارس مواج می‌باشد.

هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر