کد خبر: 578524 A

رئیس سازمان غذا و دارو:

رئیس سازمان غذا و دارو، از ساخت یک اپلیکیشن برای گزارش‌دهی عوارض دارویی روی گوشی‌های تلفن همراه تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: با نصب این نرم‌افزار، همه مردم می‌توانند عوارض دارویی را گزارش کنند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا اصغری (رییس سازمان غذا و دارو) در مراسم افتتاحیه نخستین کنگره اروپایی آسیایی فارماکواپیدمیولوژی در شیراز، گفت: سالانه حدود ۶ هزار گزارش عوارض دارویی در کشور ثبت می‌شود که با توجه به جمعیت و میانگین جهانی، رکورد خوبی است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع عوارض دارویی، افزود: یکی از نکات مهم در ورود یک دارو به فهرست دارویی کشور، موضوع هزینه-اثربخشی آن دارو است.

معاون وزیر، مشارکت تیم درمانی در ارائه گزارش از عوارض دارویی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این گزارش‌ها در سیاستگذاری دارویی کمک زیادی می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در بیمارستان‌های کشور برای ثبت مصرف دارو وجود دارد.

وی با بیان اینکه اطلاعات ما از نسخ تجویزی کامل است، گفت: هم اکنون اطلاعات بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه دارویی را در اختیار داریم.

رئیس سازمان غذا و دارو به اثربخشی دارو‌ها در اقوام مختلف اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه خود بیماران هم گزارش‌های خوبی از اثربخشی دارو‌ها ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توان موضوع اثربخشی دارو‌ها در اقوام و جغرافیای مختلف را مورد توجه قرار داد.

سازمان غذا و دارو عوارض دارویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر