کد خبر: 567980 A

رئیس پلیس ترافیک شهری خبر داد:

رئیس پلیس ترافیک شهری گفت: تجزیه و تحلیل آمار هفت ماه تصادف درون شهری سال ٩٦ نشان می دهد، بیشترین علت تصادف ها بی توجهی رانندگان به جلو بوده که ٣٦ درصد کل تصادفات را شامل می شود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری ضمن اعلام این خبر، گفت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، مهم ترین عامل بی توجهی رانندگان بن جلوست که این روزها تصادفات متعددی را در معابر شهری رقم زده و افزایش مرگ و میر ناشی از آن توجه بیشتر به هشدارهای پلیس را ضروری می‌کند.

سرهنگ قاسمیان ادامه داد: عوامل دیگری که باعث بی توجهی راننده به جلو می‌شوند، خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، صحبت با سرنشینان و خواب آلودگی هستند.

رئیس پلیس ترافیک شهری افزود: غیر از حرف زدن با تلفن همراه استفاده از اینترنت و سیستم گوگل مپ و فن‌آوری‌های درون خودرو مثل سیستم‌های اطلاعاتی رهیاب می‌توانند کاهش سطح دقت راننده و بی توجهی به جلو را در پی داشته باشند.

او ادامه داد: بی توجهی راننده به جلو باعث بروز حوادث ناگواری مثل برخورد با خودروی جلو یا برخورد با شی ثابت، انحراف به چپ یا خروج از جاده و واژگونی آن می شود ،زیرا به طور مثال فردی که در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک از طریق تلفن همراه است نمی تواند تمام حواس خود را به راه معطوف کند ، در نتیجه کنترل خودرو از دستش خارج و باعث بروز خسارات جبران ناپذیر می شود.

سرهنگ قاسمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر