کد خبر: 567957 A

رئیس سازمان بهزیستی کشور:

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به استناد ماده ۷۵ قانون برنامه ششم غربالگری اختلالات ژنتیکی را اجباری کرده‌ایم تا سالانه از تولد ۳۰ هزار کودک معلول پیشگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گردهمائی بزرگ روز جهانی  معلولان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران آغاز شد.

محسن بندپی (رئیس سازمان بهزیستی کشور) در این گردهمایی بیان داشت: عوارض ناشی از بیماری، سالمندی، حوادث جاده‌ و اختلالات ژنتیکی شرایطی را فراهم کرده است که روز به روز شاهد افزایش آمار معلولیت باشیم.

وی افزود: بهزیستی در نگاه جدید و علمی در دولت تدبیر و امید اقدامات ارتقائی و پیشگیرانه را به عنوان اصلی‌ترین استراتژی و در بعد دیگر مداخلات بهنگام، توانمندسازی و حمایت‌های اجتماعی را سرلوحه کار قرار داده است.

بندپی گفت: توسعه غربالگری از اقدامات اصلی بهزیستی است؛ در حال حاضر تمامی کودکان زیر یکسال شنوایی‌سنجی شدند و کودکان ۳ تا ۵ سال تحت پوشش غربالگری بینایی قرار می‌گیرند؛ این در حالی است که به استناد ماده ۷۵ قانون برنامه ششم غربالگری اختلالات ژنتیکی را اجباری کرده‌ایم تا سالانه از تولد ۳۰ هزار کودک معلول پیشگیری کنیم.

وی افزود: ۴۲۰ هزار معلول روستایی تحت پوشش CBR از خدمات توانبخشی بهره‌مند شدند؛ همچنین CBR شهری بر پایه قانون برنامه ششم توسعه در سیستان و بلوچستان اجرایی شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر