کد خبر: 567870 A

سخنگوی آتش‌نشانی تهران به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از کشته شدن یک نفر براثر انفجار سیلندر گاز اکسیژن خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت 8:29 دقیقه صبح امروز یک مورد حادثه انفجار سیلندر گاز در بزرگراه آزادگان داخل محوطه بازار آهن مکان به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

او ادامه داد: بلافاصله یک ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام می‌شوند. در محل حادثه مرد جوان 35 ساله‌ای که مشغول تخلیه گاز سیلندرهای گاز اکسیژن از یک وانت نیسان بود که ناگهان یکی از سیلندرها منفجر می‌شود. از این سیلندرها در این صنعت برای برشکاری استفاده می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: زمانی که آتش‌نشانان به محل حادثه حاضر می‌شوند به این مرد جوان آسیب‌های شدیدی وارد شده بود و براثر پرت شدن قطعات حاصل از انفجار این سیلندر آسیب‌هایی را به کرکره مغازه‌های اطراف وارد کرده بود.

ملکی تصریح کرد: در اولین اقدام آتش‌نشانان این فرد را به نیروهای اورژانس تحویل دادند که مشخص شد متاسفانه این فرد جان خود را از دست داده است.

او ادامه داد: خوشبختانه این حادثه باعث انفجار دیگر سیلندرها نشده بود و آتش‌نشانان سیلندرها را به محل امنی منتقل کردند و محل حادثه را ایمن سازی کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تاکید کرد: برخی بر این تصورند که گاز اکسیژن قابلیت انتشار ندارد اما در مواردی این احتمال وجود دارد و اگر کسی با دست و لباس آلوده به مواد چربی مانند انواع روغن‌ها آغشته شده باشد در صورت تماس مستقیم با اکسیژن احتمال انفجار وجود دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر