کد خبر: 566143 A

شجاعی کیاسری:

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور با اشاره به اینکه درخواست‌های زیادی از طرف شهرها برای خواهرخواندگی به وزارت کشور می‌رسد، گفت: برای ساماندهی این درخواست‌ها به همکاری با سایر دستگاه‌ها نیازمندیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شجاعی کیاسری؛ رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور در نشست تخصصی خواهرخواندگی شهری در ارتقای تعاملات فرهنگی و بین‌المللی گفت: ما برای رسیدگی به این مسئله به آیین‌نامه و دستوالعمل نیاز داریم تا ثمر آن را ببینیم.

او ادامه داد: امروز جامعه جهانی نیاز به گسترش این فرهنگ دارد و باید زمینه تعاملات شهرهایی که خواهرخوانده هستند را فراهم کنیم.

شجاعی افزود: وزارت کشور می‌تواند در این زمینه پا پیش بگذارد تا بتوانیم شهرهایی که می‌توانند به عنوان شهرهای جهانی مطرح شوند را احصا کنیم.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور با بیان اینکه نتیجه خواهرخواندگی مهم است، گفت: بعضی از شهرهای ما چندین قرارداد خواهرخواندگی دارند، اما باید پرسید نتیجه این قراردادها چیست؟ همه این فعالیت‌ها باید نتیجه داشته باشد.

او ادامه داد: وزارت کشور آمادگی دارد برای به ثمر نشستن این قراردادها با همکاری دستگاه‌های دیگر کمک کند و در کنار وزارت امور خارجه این موضوع را دنبال کند.

شجاعی کیاسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر