کد خبر: 566120 A

سخنگوی شورای شهر تهران:

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه تا امروز چندین شهردار متخلف در رابطه با باغات تهران شناسایی شده‌اند، گفت: متخلفان به بخش نظارتی شهرداری معرفی می‌شوند و اگر موردی حاد بود بعد از تحقیق و تفحص مستقیما به قوه قضائیه معرفی خواهد شد اما تا به حال تحقیق و تفحص در رابطه با باغات صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا؛ سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی معلولان گفت: در کمیسیون عمران و شهرسازی نیز در حال شناسایی خلاءها هستیم تا بتوانیم الزامات دسترسی‌پذیر کردن شهر برای معلولان را ایجاد کنیم که در رابطه با این موضوع گزارش عملکردی نیز ارائه خواهیم داد.

او ادامه داد: نشست خبری هفته آینده شورا در رابطه با گزارش عملکرد 100 روزه خواهد بود که رویکرد شورا و کمیسیون‌ها و اهم فعالیت‌های آن را توضیح خواهیم داد. همچنین هر دو هفته یکبار میزبان یکی از رؤسای کمیسیون‌ها خواهیم بود.

سخنگوی شورای پنجم شهر تهران افزود: به نظر می‌رسد در بحث معلولان مصوبات و قانون نقصی ندارند اما حوزه اجرا در این زمینه مشکل دارد. این موضوع در دستور کار کمیسیون و یکی از کمیته‌های کمیسیون قرار گرفته که بعد از نظارت خلاهای قانونی برای آن شناسایی خواهد شد.

او درباره شهرداران متخلف در زمینه باغات تهران گفت: در این زمینه با توجه به پرونده‌ها شورا می‌تواند دو اقدام انجام دهد یا تشخیص باغ از غیرباغ یا اعتراض بر عوارض آن که در رابطه با این مساله متخلفان به صورت ویژه شناسایی و معرفی می‌شوند البته این موضوع در چارچوب فعالیت شورا نبوده اما شورا این بحث را به صورت جدی دنبال می‌کند. همچنین در بحث نظارت در این مساله اقداماتی انجام خواهیم داد که تا امروز نیز چند مورد شناسایی شده و به بخش نظارتی شهرداری معرفی شده است.

او افزود: اگر مواردی حادتر وجود داشته باشد به مرحله تحقیق و تفحص می‌رسد که شورا مستقیم آن را به قوه قضائیه معرفی می‌کند اما تاکنون تحقیق و تفحصی در رابطه با باغات صورت نگرفته است.

اعطا درباره تشکیل فراکسیون زنان گفت: اینکه چرا این فراکسیون تشکیل نشده بنده در جریان موضوع نیستم اما مشکلی برای تشکیل فراکسیون زنان و جوانان وجود ندارد و هر دو فراکسیون امکان تشکیل دارند کمااینکه فراکسیون کارگری هم تشکیل شده است.

سخنگوی شورای پنجم تحقیق درباره تذکرهای شورا گفت: تذکرها ابزار کارآمدی است برای اینکه مشکلات رفع شود اما این مساله در هیات رئیسه مطرح شد که تشکل‌ها فقط به هیات رئیسه ارجاع داده شود و آنها مستقیما اقدام کنند که بعد از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که تذکرها ابزاری برای اعمال قدرت است که نباید از صحن شورا حذف شود.

اعطا درباره مساله پرداخت یارانه توسط دولت اظهار بی‌اطلاعی کرد و با اشاره به دیدار اعضای شورای شهر با رهبری گفت: دیدار اعضای شورای شهر با مقام معظم رهبری بعد از دیدار با سران قوا انجام می‌شود تاکنون دو دیدار با سران قوه مقننه و قوه مجریه انجام شده که دیدار بعدی هم با رئیس قوه قضائیه است. همچنین دیداری با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش‌بینی شده که بعد از آنها دیدار با مقام معظم رهبری نیز انجام می‌شود.

او درباره تعطیلی خط 7 مترو نیز گفت:‌ ابعاد فنی تعطیلی خط 7 مترو اطلاع‌رسانی شده و مشخص شده که این مساله به هیچ عنوان سیاسی نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر