کد خبر: 565784 A

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده خبر داد:

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده از راه اندازی بیمارستان جایگزین شهدای سرپل ذهاب یا بانگر سابق تا ۴۸ ساعت آینده خبر داد و گفت: بررسی های موجود به منظور بازسازی و نوسازی مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده در حال انجام است چراکه کمترین انتظار مردم از ما، بازگشت ارائه خدمات درمانی به روند سابق است.

به گزارش ایلنا، طیب قدیمی با اعلام این خبر، افزود: از نخستین روزهای وقوع زلزله غرب کشور، بیمارستان های صحرایی در محوطه حیاط بیمارستان شهدای سرپل ذهاب با کمک دانشگاه های علوم پزشکی، ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد شد و در دو هفته گذشته، نیروهای بهداشتی و درمانی از دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و تبریز در این مناطق حاضر شده اند.

وی یادآور شد: پس از بررسی هایی که انجام خواهد شد، بازسازی و نوسازی با بهره گیری از منابع دولتی و خیرین سلامت، آغاز می شود.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: فردا و پس فردا، از بیمارستان آسیب دیده اسلام آباد غرب بازدید می کنیم تا تصمیمات لازم اتخاذ شود اما در حال حاضر، خدمات درمانی در بخشی از این مرکز درمانی به مردم ارائه می شود.

بیمارستان شهدای سرپل ذهاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر