کد خبر: 556080 A

مهدی امیرآبادی خبرداد:

مسیرهای چهارگانه پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در تهران اعلام شد.

به گزارش ایلنا، مهدی امیرآبادی با اشاره به مسیرهای چهارگانه پیاده‌روی جاماندگان اربعین، اظهار کرد: امسال نیز مطابق سال گذشته مسیرهای اصلی مشخص‌شده است.

وی افزود: مسیرهایی که جمعیت جاماندگان زیارت کربلا به‌طرف حرم عبدالعظیم می‌روند عبار تند از مسیر شماره ۱ به‌عنوان مسیر اصلی،  میدان امام حسین - میدان شهدا - میدان خراسان - میدان شوش - سه‌راه ورامین و حرم حضرت عبدالعظیم (ع).

امیرآبادی مسیر شماره ۲ را بارگاه امامزاده حسن (ع) - میدان ۹دی - پل جوادیه - میدان بهمن- بزرگراه رجایی-خیابان کمیل و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) اعلام کرد.

وی گفت: مسیر شماره ۳ امسال از شمال تهران اضافه‌شده است که از امامزاده اسماعیل (ع) در قلهک - خیابان شریعتی - سه‌راه طالقانی - میدان سپاه - پل چوبی - میدان ابن‌سینا - خیابان خورشید - میدان شهدا - عزیزان می‌توانند ادامه مسیر دهند و از مسیر شماره یک به حرم بروند و یا از وسایل نقلیه که تدارک دیده‌شده و با مترو خودشان را به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برسانند.

وی خاطرنشان کرد: مسیر شماره ۴،  میدان جمهوری - بزرگراه نواب - میدان ۹ دی - پل جوادیه - میدان بهمن - بزرگراه رجایی - خیابان کمیل و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) خواهد بود.

به گفته امیرآبادی همه این مسیرها از رأس ساعت۷ صبح در روز اربعین میزبان جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) هستند.

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حرکتی مردمی و خودجوش

حجت‌الاسلام فاطمی سیرت از دیگر مسئولان این ستاد نیز با اشاره به نحوه شروع برگزاری مراسم پیاده‌روی جاماندگان در روز اربعین ، اظهار کرد: در سال ۹۲ عده‌ای از فعالان فرهنگی که در تهران فعالیت می‌کنند، ایده‌ای دادند و با هیئت‌های مردمی و هیئت‌های دانشجویی مناطق تهران این ایده را مطرح کردیم مبنی بر اینکه عده زیادی که از زیارت سیدالشهدا جامانده‌اند با پای پیاده از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی حرکت کنند.

وی بابیان اینکه این ایده با حضرات آیت‌الله همدانی، آیت‌الله جاودان و آیت‌الله صدیقی مطرح شد که مورد تشویق این علما قرار گرفت، افزود: با این حرکت هم جلالت و شأن حضرت عبدالعظیم بیشتر موردتوجه قرارگرفته و هم اینکه این حرکت پشتوانه روایی دارد.

این مسئول ستاد مردمی جاماندگان اربعین با اشاره به روایتی از امام هادی(ع)، گفت: ایشان فرمودند گر کسی مزار عبدالعظیم را در شهرری زیارت کند مانند کسی است که امام حسین (ع) را در کربلا زیارت کرده است.

وی ادامه داد: بنابراین افرادی که با مشکل مواجه شده و نمی‌تواند به زیارت اربعین امام حسین(ع) بروند به این فرمایش امام هادی تمسک کرده و از ثواب زیارت سیدالشهدا بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام فاطمی سیرت با بیان اینکه این حرکت به‌صورت خودجوش و مردمی و با همکاری و هماهنگی افرادی که علاقه‌مند به مشارکت در این حرکت بودند راه‌اندازی شده که خوشبختانه سال‌به‌سال با شور و حال بیشتر برگزار می‌شود.

وی همچنین به تفاوت پیاده‌روی جاماندگان در روز اربعین با دیگر راهپیمایی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: تفاوت چشمگیر این جریان با بسیاری دیگر از همایش‌ها و پیاده‌روی‌ها و برنامه‌های این‌چنینی این است که خیلی بیشتر شباهت به مجلس عزاداری داشته و حال و هوای آن مانند کربلا است.

زائران اربعین حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر