کد خبر: 555818 A

رییس پلیس تهران بزرگ خبر داد:

رییس پلیس تهران بزرگ از کاهش ۶ درصدی سرقت و افزایش ۱۷ درصدی کشفیات در تهران پس از آغاز طرح رعد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در طرح رعد ۴ در جمع خبرنگاران گفت: با اقدامات شبانه روزی پلیس پیشگیری چهارمین مرحله از عملیات طرح رعد که صرفا توسط نیروهای کلانتری‌ها انجام شده اجرایی شده است.

او ادامه داد: در طی ۴۸ ساعت گذشته با همکاری مقامات قضایی حکم ورود به ۱۵۸ مخفی‌گاه، پاتوق سارقان دریافت و ۳۷۳ سارق و مالخر دستگیر شدند و هزاران فقره سرقت کشف شد. همچنین ۱۴ باند مهم سارق منزل، خودرو، لوازم خودرو و ... شناسایی و منهدم و ۲۰۰ دستگاه خودرو، دوچرخه و موتورسیکلت کشف و ضبط شده است.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به سلاح‌های کشف شده در این عملیات خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ قبضه سلاح جنگی، شکاری و قلابی که شامل ۲۴ قبضه سلاح شکاری و جنگی و ۶ قبضه سلاح قلابی بوده کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی به ارزش ریالی اموال مسروقه اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی اموال مکشوفه در چهارمین طرح رعد ۶ میلیارد تومان است. همچنین با تلاش پلیس پیشگیری و پلیس مبارزه با مواد مخدر ۲ باند توزیع عمده مواد مخدر کشف که ۳۰۷ کیلو از این مواد از یک باند توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و ۵۰ کیلوگرم مواد نیز توسط کلانتری‌ها کشف و ضبط شده و ۲۳۲ توزیع کننده و خرده فروش مواد نیز دستگیر شده‌اند.

او با بیان اینکه ۳ باند قاچاق کالا نیز در این طرح منهدم شده‌اند، گفت: این باند‌ها کالاهایی مانند پارچه، دارو و ریسیور و دستگاه ماهواره را قاچاق می‌کرده  که این کالاها نیز از آن‌ها کشف و ضبط شده است همچنین ارزش ریالی این کالاهای قاچاق ۴.۵ میلیارد تومان است.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه ۶۰ هزار CD مبتذل و مستهجن و همچنین بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز کشف و ضبط شده‌است، تصریح کرد: هدف از اجرای طرح رعد نشان دادن توانمندی و غلبه پلیس بر مجرمان و سارقان است در این طرح تلاش می‌کنیم با مدیریت انتظامی کلانتری‌ها و گشت‌ها ریسک وقوع جرم را برای مجرمان بالا ببریم و چرخه وقوع جرم را کاهش دهیم.

سردار رحیمی تاکید کرد: این طرح براساس نیازمندی‌های شهروندان و با رویکرد جامعه محوری پلیس در محلات اجرا می‌شود و محله به محله محلات را از وجود مجرمان پاک می‌کنیم. انتظار ما از مردم این است که همکاری و همیاری لازم با پلیس را داشته باشند و محل‌هایی که به عنوان مخفیگاه مجرمان است اطلاع‌دهند و پلیس نیز آماده است که با کمک مردم برخورد جدی و قاطع با مجرمان داشته باشد.

او تصریح کرد: همچنین از دستگاه قضا و قضات و دادسرا و دادستانی در همه نقاط شهر که همکاری خوب با پلیس داشتند کمال تشکر را داریم.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه برخی از سارقان دستگیر شده در طرح رعد ۴ از اتباع افغانی هستند، گفت: یک باند دو نفره سرقت از اتباع افغان در جنوب تهران دستگیر شده که از آنها حدود ۲۰۰ راس گوسفند کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه این عملیات ظرف ۴۸ ساعت انجام شده است، گفت: پس از پایان این عملیات کار شناسایی و اطلاعاتی مالخران و قاچاقچیان شروع می‌شود و پس از انجام کارهای اطلاعاتی عملیات را آغاز می‌کنیم.

او تاکید کرد: در طی اجرای ۴ مرحله از طرح رعد ۶ درصد سرقت در تهران کاهش و ۱۷ درصد کشفیات و دستگیری مجرمان افزایش یافته است و قطعا اگر پلیس تجهیز شود توانمندی پلیس ،سرعت کار و سرعت برخورد با مجرمین بالا می‌رود.

سردار حسین رحیمی طرح رعد 4
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر