کد خبر: 544197 A

سردار مومنی:

جانشین فرمانده ناجا، هفته ناجا را فرصتی برای ارائه گزارش عملکرد و اقدامات پلیس معرفی کرد و گفت: پلیس با امکانات و توانمندی های مطلوب آماده انتقال تجربیات و دانش پلیسی به سایر کشورهاست.

به گزارش ایلنا، سردار اسکندر مومنی در حاشیه ملاقات با وابستگان نظامی و افسران رابط انتظامی کشورهای خارجی مستقر در جمهوری اسلامی ایران، هفته ناجا را فرصتی برای ارائه گزارش عملکرد و اقدامات پلیس به مردم و طرح انتظارات و مطالبات نیروی انتظامی از مردم دانست و اظهار کرد: همزمان با هفته نیروی انتظامی، مأموریت ها و برنامه های متنوعی دنبال و اجرا می شود که یکی از این برنامه ها دیدار و ملاقات با وابستگان نظامی و افسران رابط انتظامی خارجی مستقر در جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: امروز از پنج قاره افسران و رابطان پلیسی و نمایندگان نیروی های مسلح در این نشست حضور داشتند و مباحث مختلفی در حوزه انتظامی و امنیتی مطرح شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: ارائه گزارش عملکرد پلیس ایران در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر، جرایم سایبری، تروریسم و... بخشی از برنامه های این نشست بود.

این مقام عالی انتظامی با تأکید بر اینکه مواد مخدر یکی معضل های بین المللی و جهانی است، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره صادقانه و قاطعانه با توزیع و ترانزیت انواع مواد مخدر برخورد می کند.

مومنی اضافه کرد: علی رغم تحمیل تحریم های ظالمانه طی سال های گذشته علیه جمهوری اسلامی ایران ، همچنان مبارزه با مواد مخدر به عنوان یکی از اولویت های ایران دنبال می شود و به نوعی می توان گفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقابله با مواد مخدر به تنهایی متحمل این بار است. هر چند که اقدامات ایران در فرایند مبارزه با مواد مخدر امنیت کشورهای تحریم کننده را نیز در این راستا تأمین می کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: مبارزه با مواد مخدر به تنهایی و صرفا با اقدامات یک کشور امکان پذیر نیست و همکاری و تعامل بین المللی در این راستا را می طلبد.

این مقام عالی انتظامی خاطر نشان کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران با امکانات و توانمندی مطلوب در زمینه های آموزشی، عملیاتی و  تخصصی آمادگی انتقال تجربیات و دانش پلیسی خود را در حوزه های مختلف به ویژه مبارزه با مواد مخدر و جرایم سایبری به سایر کشورها دارد.

سردار مومنی همچنین در ادامه با اشاره به توسعه فضای سایبری و استفاده از شبکه های اجتماعی بیان کرد: فضای مجازی علی رغم اینکه فرصت هایی را به ارمغان آورده است اما تهدیداتی نیز داشته، بنابراین تأمین امنیت و ارتقاء احساس امنیت برای کاربران فضای مجازی باید به عنوان یکی از رویکرد های  جدی پلیس کشورهای مختلف دنبال شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دانش و تخصص پلیس ایران در حوزه مبارزه با جرایم سایبری، خطاب به جوانان و کاربران فضای مجازی عنوان کرد: جوانان و کاربران باید با تهدیدات و آسیب های فضای سایبری آشنا شوند و بدانند در محیط سایبری به کسی اعتماد نکنند.

وی یادآور شد: مبارزه با جرایم سایبری نیازمند ارتقاء آگاهی و فرهنگ سازی مردم در این عرصه  است.

این مقام عالی انتظامی همچنین در ادامه با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی؛ «پلیس برای امنیت، امنیت برای همه» عنوان کرد: ارتقای تعامل و ارتباط با مردم از رویکردهای اصلی نیروی انتظامی است و معتقدیم که امنیت مطلوب حاصل مشارکت مردم با نهادهای انتظامی و امنیتی است، خوشبختانه طی سال های اخیر شاهد افزایش مشارکت و تعامل مردم با پلیس بوده ایم و به دنبال ارتقاء اعتماد عمومی و جلب مشارکت های مردمی هستیم.

سردار مومنی عنوان کرد: اگر مشارکت مردم نباشد بسیاری از دستاوردها تحقق نمی یابد به ویژه در فرایند مبارزه با جرایم سایبری و مواد مخدر و تهدیدات این معضلات نیازمند مشارکت و همراهی مردم عزیزمان هستیم.

وی عنوان کرد: کشور ما دارای جمعیت جوانی است و این مهم را یک فرصت تلقی می کنیم و ضمن ادای احترام به همه جوانان این مرز و بوم خواهان مشارکت و تعامل بیش از پیش مردم با پلیس هستیم.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم ، وابستگان نظامی و افسران رابط کشورهای خارجی مستقر در جمهوری اسلامی ایران ، از نمایشگاه توانمندی های یگان ویژه بازدید کردند. در این نشست سردار "فتحی زاده" جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ، سردار " مسعود رضوانی" رئیس پلیس بین الملل  و جمعی از مسئولان ارشد نیروی انتظامی حضور داشتند.

سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر