کد خبر: 543814 A

سردارحسین اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در هر نقطه‌ای از کشور متناسب با آسیب‌ها برنامه‌ریزی، تمرکز و اقدام می‌کند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری  در آیین تکریم و معارفه معاون عملیات ناجا گفت: امروز شاهد تهدیدات و ناامنی در کشورهای پیرامونی هستیم این در حالی است که به لطف الهی، رهنمودهای مقام معظم رهبری، هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و حضور و پشتیبانی مردم امنیت مطلوب و مثال‌زدنی در کشور حاکم است.

وی افزود: ریشه وقایع و حوادث ناگوار در کشورهای اسلامی استکبار است چراکه استکبار در کشورهای اسلامی دنبال منفعت‌طلبی و افزایش دامنه سلطه خود است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شکل‌گیری گروهک‌های تکفیری چون داعش ادامه داد: تولد و شکل‌گیری این گروهک‌ها نیز ریشه در ترویج تفکر اسلامی‌هراسی و  شیعه‌هراسی دارد. دشمنان دنبال ایجاد ناامنی در کشور ما هستند در حالیکه باید بدانند این خیال باطل است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: دشمنی استکبار بر ما پوشیده نیست و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمن دنبال ضربه زدن به کشور است بنابراین باید همواره آمادگی خود را برابر نفوذ و توطئه دشمنان حفظ کنیم که به‌ لطف خدا و به برکت خون شهدا، هدایت‌های مقام معظم رهبری و انسجام و هوشیاری نیروهای مسلح هرگونه تهدیدی را پاسخگو هستیم.

سردار اشتری با بیان اینکه امروزه اشکال تهدیدات دشمنان دستخوش تغییر شده، بیان کرد: باید مقابل این تهدیدات نیز آماده باشیم و بدانیم که امروز محور تهدیدات از نوع  نرم  است و نیروی انتظامی در مقابله با تهدیدات جنگ نرم نقش موثر ، اساسی و سرنوشت سازی دارد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: ارتقاء توان دفاعی و رزمی همواره باید مورد توجه و تمرکز باشد و برای ارتقاء آمادگی‌ها باید از ابزار و امکانات بروز بهره ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و اهمیت اقدامات پیشگیرانه در این حوزه خاطرنشان کرد: تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده بنابراین باید در این حوزه پیش از هر اقدامی بر پیشگیری و پیشدستی تمرکز کنیم و آسیب‌های اجتماعی را در همه ابعاد کاهش دهیم.

وی بر لزوم تهیه و تدوین اطلس اطلاعات، تهدیدات و آسیب‌ها تأکید کرد و افزود: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند توجه و برنامه‌ریزی همه سازمان‌های متولی است اما در هر حال نیروی انتظامی نیز در این حوزه با رویکرد اجتماعی و برنامه ریزی ورود کرده و اقدامات شایان ذکری انجام داده است.

 اشتری اضافه کرد: مبارزه با مواد مخدر و قاچاق از وظایف ذاتی و اولویت‌دار نیروی انتظامی است که باید گفت: مبارزه با این معضل‌ها نیز همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده بنابراین نیروی انتظامی در راستای پیگیری فرمایشات معظم له در این راستا همه توان و امکانات خود را به کار خواهد بست. نیروی انتظامی در هر منطقه و نقطه ای از کشور متناسب با آسیب‌ها برنامه‌ریزی، تمرکز و اقدام می‌کند.

وی با اشاره به نقش موثر معاونت عملیات ناجا در پیشبرد اهداف، عنوان کرد: به صدا درآوردن زنگ خطرات و هوشیارباش ها بر عهده معاونت عملیات است، این معاونت یک معاونت فرابخشی و بین بخشی می باشد و تعامل و همکاری با همه پلیس‌ها و معاونت‌های تخصصی از وظایف محوری این معاونت است. تلاش برای ارتقائ توان رزمی و عملیاتی همچنین کاهش تلفات باید رویکرد محوری معاونت عملیات باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه حرکت در مسیر حرفه‌ای‌گرایی و دانش‌بنیانی از اولویت‌های نیروی انتظامی است، بیان کرد: تقسیم منابع و امکانات عملیاتی باید بهینه و با برنامه‌ریزی صورت بگیرد ضمن اینکه مسئولان معاونت عملیات باید رویکرد تعامل با سازمان‌های مرتبط را نیز به دقت و جدیت دنبال کنند.

این مقام ارشد انتظامی بر 'لزوم تدوین طرح نیازمندی عملیاتی 'تأکید و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در حوزه پدافند غیرعامل نیز اقدامات مطلوبی انجام داده و قطعا این اقدامات مستمر خواهد بود.

وی به آیین تکریم و معارفه معاون عملیات اشاره و بیان کرد: سردار بتولی فرماندهی پیشکسوت، باتجربه، متعهد و پیگیر بودند و در مسئولیت‌های مختلف شاهد تلاش، جدیت و موفقیت ایشان بوده‌ایم که ان‌شاءالله در آینده نیز از دانش و تجربه ایشان بهره خواهیم برد.

اشتری با معرفی سردار حسین ساجدی‌نیا به‌عنوان معاون عملیات ادامه داد: سردار ساجدی‌نیا سابقه درخشانی در کارنامه کاری و خدمت خود دارند و آشنایی بنده با ایشان قدمت دیرینه‌ای دارد. سردار ساجدی‌نیا انسانی متدین، بااندیشه، معتقد، اهل تعامل و ... هستند و همواره در مسئولیت فرماندهی تهران بزرگ شاهد تلاش‌ها و خدمات ایشان بوده‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: سردار ساجدی‌نیا در ۹۰ ماه حضور در فرماندهی تهران بزرگ اقدامات ارزشمندی در کارنامه خود ثبت کرده‌اند و واکنش نیروهای پلیس تهران بزرگ در مواجه با تروریست‌ها در حرم مطهر امام راحل یکی از این اقدامات مطلوب و قابل تقدیر است.

در این مراسم حکم انتصاب سردار حسین ساجدی‌نیا به‌عنوان معاون عملیات ناجا و حکم تقدیر از سردار  سید ابوالحسن بتولی توسط سردار محرم مجرد رئیس بازرسی ناجا قرائت شد.

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر