کد خبر: 543584 A

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خبر داد:

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: هر گونه تغییر در فرهنگ ترافیک با کمک دانش آموزان میسر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی فیض؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه همایش بهار دانش و اجرایی شدن قانون عصای سفید در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهمترین عوامل بهبود حمل و نقل و امنیت، فرهنگ ترافیک است و هرگونه تغییر در فرهنگ ترافیک را می‌توان با کمک دانش آموزان به سرانجام رساند.

او با بیان اینکه دانش آموزان نیروهای اصلی جامعه به شمار می آیند و نسبت به خانواده خود به عنوان عامل تذکر و هشدار رفتار می کنند گفت: هم اکنون همکاری خوبی بین پلیس راهور ناجا و آموزش و پرورش برقرار شده است تا جایی که طرح همیار پلیس که با موفقیت در کشور اجرا شد به عنوان یک الگو در کشورهای دیگر نیز اجرا می شود.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون همیار پلیس و صد هزار فرهنگ یار پلیس داریم، گفت: با اجرای طرح همیار پلیس میزان تلفات رانندگی سیر نزولی داشته و باید طرح همیار پلیس از سطح دانش آموزی به سطح دانشجویی ارتقا پیدا کند.

او همچنین به امضای تفاهم نامه پلیس راهور و آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: اکنون طرح همیار نوجوان در دانش آموزان طرح دوم متوسطه به اجرا در آمده و قرار است تا این طرح در سطح دانشجویی برای کارهای پژوهشی و مطالعاتی نیز پیش رود.

مهدی فیض معاون پرورشی آموزش و پرورش همیار پلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر