کد خبر: 543545 A

رئیس دانشگاه تهران در مراسم آغاز تحصیلی دانشگاه‌ها:

رئیس دانشگاه تهران خواستار تجدیدنظر در تفکیک و ادغام آموزش پزشکی و آموزش عالی شد.

به گزارش ایلنا، محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که با حضور رییس جمهوری، سرپرست وزارت علوم، وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان استادان و دانشجویان در دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اقدامات دولت در عرصه‌های بین‌المللی گفت: اقدامات انجام شده موجب بهبود مراودات و افزایش تبادلات استاد و دانشجو شده است.

رئیس دانشگاه تهران در ابتدای سخنان خود گفت: وظیفه خود می‌دانم خدمت رئیس جمهوری و همه حضار محترم سلام و خوشامد عرض کنم. جناب آقای دکتر روحانی؛ من مایل هستم در آغاز سخنانم بابت دو موضوع مشخص به نمایندگی از دانشگاهیان از جنابعالی، دولت و سایر دستگاه‌ها تشکر کنم.

او اولین موضوع را عملکرد دولت در عرصه‌های بین‌المللی دانست و گفت: نخست ادامه عملکرد مطلوب دولت در سیاست خارجی با هدایت مقام معظم رهبری است. این سیاست که همانا پافشاری بر حقوق حقه و منطقه ملت ایران و پیگیری و مطالبه این حقوق همراه با تعامل و گفت‌وگو با جهان بوده است، باعث شد تا دولت‌هایی که به دنبال انزوای جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند، خود در انزوا قرار گرفته‌اند.

نیلی ادامه داد: در سایه این سیاست‌ها، مراودات‌ بین دانشگاهی و تبادلات فناورانه روان‌تر شده، شاخص دستاوردهای علمی بین‌المللی ایران، تبادلات دانشجو و استاد و برنامه‌های مشترک به میزان زیادی افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه تهران افزود: موضوع دیگری که نشان از توجه دولت و مجلس به مراکز آموزش عالی دارد تصویب قانون اداره دانشگاه‌ها به شکل هیات امنایی در قالب احکام دائمی برنامه توسعه ششم بوده است.

نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران آموزش پزشکی و آموزش عالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر