کد خبر: 529931 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران در اولین نطق پیش از دستور خود به اهمیت حضور جوانان و زنان در سطوح مدیریتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری در نطق پیش از دستور خود در سومین جلسه  شورای شهر  تهران، ری و تجریش ضمن تبریک هفته دولت و  تسلیت  شهادت امام محمد باقر(ع)  اظهار کرد: امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در توصیف شهیدان رجایی و باهنر فرمودند «ریاست در آنها تاثیر نکرده بود. آنها ریاست را آورده بودند زیر چنگ خودشان. آنکه تحث تاثیر مقام می‌رود از باب این است که انسان ضعیفی است ولی این شهدا بعد از مقام هم فرقی نکردند.»

این عضو شورای شهر در ادامه به اعتقادات امام موسی صدر در خصوص اهمیت حضور جوانان اشاره کرد و افزود:  او قدرت و توان جوانان را بیشتر از نسل‌های پیشین می‌شمارد و باور دارد جوانان در برابر تمایلات و هوس‌ها، شکیبایی بیشتری دارند. وی معتقد است از حیث روحی امکانات جوان بیشتر است. چرا که هرچیزی را ممکن می‌داند. این امر شاید مبالغه به نظر برسد، چرا که عملا هر چیزی شدنی نیست، اما احساس جوان به این که هر کاری شدنی‌ست، سرمایه‌ای عظیم در مسیر تحرک و تلاش است. جوان در برابر خود هیچ چیز را محال نمی‌شمرد و این، فرصت است.

عضو اجتماعی کمیسیون اجتماعی فرهنگی دیگر ابعاد مهم اندیشه امام موسی صدر را توجه به نقش و حضور موثر زنان در جامعه خواند و ادامه داد: ایشان می‌فرماید «هر کاری که مانع بروز توانایی‌های زنان شود، در حکم همان زنده به گور کردن است».در سال‌های گذشته، از یک‌سو به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ و هراس‌های خود ساخته از قبیل جوان هراسی و از سویی دیگر به دلیل مشکلات و معضلاتی که یک تفکر و جریان خاص بر کشور وارد کرده بود، استفاده از جوانان شایسته، آنچنان که باید در اولویت مدیران قرار نگرفت.امیدواریم دولت محترم در تحقق وعده‌های خود، در این زمینه موفق باشد و فرصت برابر در اختیار جوانان و زنان شایسته قرار گیرد.

نظری با اشاره به وعده‌های دولت در راستای افزایش حضور زنان و جوانان افزود:دولت جدید یکی از برنامه‌های خود را افزایش سهم ۳۰ درصدی زنان و کاهش سن مدیران و جوان‌ترشدن آن اعلام کرده است؛ که این خود نشان دهنده رویکرد مثبت دولت دوازدهم به جوان باوری و دوری از جوان غافلی سالهای گذشته است. در این راستا یکی از مطالبات مهم از مدیریت شهری استفاده از جوانان و زنان در سطوح مدیریتی است و انتظار می‌رود شهرداری و شورای شهر، با دقت نظر در این زمینه عمل کنند و برای اجرایی شدن این خواست عمومی راه را هموار کنند.

عضو شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر