کد خبر: 528533 A

فرمانده هنگ مرزی قصر شیرین در راستای تحکیم انتظامات مرزی با همتای عراقی خود در پایانه مرزی پرویز خان عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ الماسی فرمانده هنگ مرزی قصر شیرین و مرزبان درجه یک در پایانه مرزی رویز خان، با کلانتر مرز سلیمانیه  عراق دیدار و گفت وگو کرد.

مرزبانان دو کشور در این نشست که در اتاق ملاقات پایانه مرزی پرویز خان عراق برگزار شد، به تبادل نظر و بررسی وضعیت موجود میله های مرزی در دو سوی مرز پرداختند.

سرتیپ فخرالدین عبدالله محمد سعید با ابراز خرسندی از وحدت رویه و همبستگی مرزداران دو کشور، از حسن همکاری مرزبانان ایران و برقراری نظم و امنیت در نوار مرز تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این دیدار، سرهنگ الماسی هدف از این دیدار را ایجاد امنیت پایدار در منطقه اعلام کرد و گفت: برگزاری این ملاقات ضمن ایجاد همبستگی و تعامل هرچه بیشتر بین دو طرف، در راستای همکاری برای مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان و ورود متجاوزان مرزی صورت گرفت که نتایج خوب و قابل قبولی برای هر دو کشور دوست و همسایه به همراه دارد.

در پایان، مرزبانان ایران و عراق، بر کنترل بیشتر نوار مرزی برای جلوگیری از تردد غیرمجاز و نیز گسترش تعاملات برای تأمین رفاه هرچه بیشتر مرزنشینان دو کشور تاکید کردند. در پایان این ملاقات پروتکل مشترک به امضاء مرزبانان دو کشور رسید.

سرهنگ الماسی فرمانده هنگ مرزی قصر شیرین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر