کد خبر: 528193 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق گسترده‌ در دو انبار کالا در جنوب تهران خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایلنا، با اعلام خبر آتش‌سوزی در خیابان فداییان اسلام اظهار داشت: وقوع حادثه حریق گسترده‌ در دو انبار کالا در جنوب تهران در ساعت ۰۶:۰۸ صبح امروز (شنبه) به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان ۱۰ ایستگاه را به همراه خودروهای حامل تجهیزات تنفسی، تانکر آب و دیگر تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه واقع در خیابان فداییان اسلام بعد از بزرگراه بعثت اعزام کرد.

ملکی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل وقوع، ‌اضافه کرد: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در دو انبار بزرگ کالا که هر کدام حدود سه هزار متر مربع مساحت داشتند، رخ داده است و شعله‌های آتش تقریبا اکثر این دو انبار را در بر گرفته بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بیان کرد: داخل این انبارها مملو از انواع اجناس از پارچه گرفته تا اسپری و افشانه‌های خوشبو کننده هوا بود، یکی از مواردی که اقدام آتش نشانان را با مشکل روبرو کرده بود، انفجار پی در پی قوطی‌های اسپری بود. با این حال آتش نشانان عملیات خود را از چند جهت آغاز کرده و خوشبختانه موفق شدند که شعله‌های آتش را مهار و از سرایت آتش به بخش‌های دیگر را جلوگیری کنند.

ملکی با اشاره به اینکه عوامل آتش نشانی در کمتر از دو ‌دقیقه به محل حادثه رسیدند، خاطرنشان کرد: در حال‌ حاضر شعله‌های آتش مهار و بخش اعظمی از آن اطفا شده است و گروهی از آتش نشانان در حال‌ اطفای بخش کمی از حریق و عملیات لکه گیری هستند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان این که آتش نشانان پس از لکه گیری و تخلیه دود به عملیات خود خاتمه خواهند داد، گفت‌: خسارت مالی ناشی از این حادثه بسیار بالا بود، اما تاکنون مورد فوتی و مصدومی در پی این حادثه گزارش نشده است.

ملکی با بیان اینکه با توجه به شدت حریق دود برخاسته از آتش تا شعاع چندین کیلومتری تهران قابل مشاهده بود، گفت: خوشبختانه آتش خاموش و به نقاط دیگری سرایت نکرده است، اما لکه‌گیری چهار تا پنج ساعت زمان می‌برد چراکه در این انبار کالاها روی هم انباشته شده و کار مهار آتش‌ را سخت کرده است.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر