کد خبر: 519185 A

وزیر بهداشت مطرح کرد:

وزیر بهداشت به همراه معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از مرکز تحقیقات فناوری‌های توانبخشی عصبی هوشمند جواد موفقیان بازدید کرد و گفت:اعتبارات این حوزه در اختیار دستگاه‌هایی مانند وزارت بهداشت، هلال احمر، بنیاد شهید و چند دستگاه اجرایی دیگر است

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمی و سورنا ستاری با حضور در این مرکز تحقیقاتی در جریان آخرین پیشرفت‌های پزشکی کشور در حوزه توانبخشی قرار گرفتند.

وزیر بهداشت در جریان این بازدید با بیان اینکه اعتبارات حوزه توانبخشی در بین برخی دستگاه‌های اجرایی پراکنده است، افزود: لازم است اعتبارات این حوزه که در اختیار دستگاه‌هایی مانند وزارت بهداشت، هلال احمر، بنیاد شهید و چند دستگاه اجرایی دیگر است، متمرکز و برنامه‌های مشخص و دقیقی برای ارائه خدمات توانبخشی به بیماران اجرایی شود.

هاشمی گفت: به اعتقاد من باید خدمات حوزه توانبخشی را به بخش خصوصی واگذار کنیم و از آنها خرید خدمت کنیم تا علاوه بر توسعه خدمات، کیفیت آن نیز ارتقا یابد.

هدف بنیادی این مرکز، بر اساس تجربیات و دستاوردهای گروه پژوهشی توانبخشی دانشگاه صنعتی شریف، معطوف به توسعه سیستم‌های هوشمند به منظور درمان و توانمند سازی بیماران دچار اختلالات حرکتی ناشی از ناهنجاری‌های عصبی است که در سال ۱۳۹۳ توسط دانشگاه صنعتی شریف تاسیس و به نام بنیانگذار خیراندیش آن دکتر جواد موفقیان نام‌گذاری شده است.

سورنا ستاری سید حسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر