کد خبر: 519168 A

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی:

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ تن و ۱۴۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد که رشد ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، سردار مجید شجاع در حاشیه بازدید از کشفیات اخیر انواع مواد مخدر در خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ارتباط با مواد افیونی کشف شده در سال جاری، دو هزار و ۵۲ نفر دستگیر و ۳۷۶ خودرو نیز توقیف شده است.

وی انواع مواد مخدر کشف شده را در ۴۸ ساعت گذشته بیش از یک و نیم تن عنوان کرد و گفت: با انجام پنج عملیات جداگانه در مناطق عمومی نهبندان، بیرجند، خوسف و طبس  توسط یگان تکاوری ۱۰۲ طبس این میزان مواد مخدر کشف شده است.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که از این میزان بیش از یک تن و ۲۸۰ کیلوگرم تریاک و ۲۱۰ کیلوگرم آن مرفین است، یادآور شد: در این ارتباط، ۱۱ قاچاقچی دستگیر و شش خودرو نیز توقیف شدند.

به گفته سردار شجاع، با توجه به این‌که خراسان‌جنوبی در محور تردد قاچاقچیان و ترانزیت مواد مخدر به سمت استان‌های شمالی و مرکزی کشور قرار دارد، همه رده‌های نیروی انتظامی، ایست و بازرسی‌ها و مرزبانی استان تلاش زیادی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر دارند.

وی ادامه داد:از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ تن و ۱۴۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد که رشد ۳۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی یادآور شد: بیشترین میزان ورود مواد مخدر به استان از حوزه مرزهای جنوبی آن عمدتاً از استان‌های سیستان و بلوچستان و بخشی نیز از کرمان است.

خراسان جنوبی رشد قاچاق مواد مخدر مواد مخدر نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر