کد خبر: 516551 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: امام رضا(ع) می فرمایند«کونوا لنا ذَینا و لاتکونو علینا شَینا» پیروان و شیعیان ما باید همواره برای ما در رفتار، اخلاق و منش مایه زینت و مباهات باشند آنگونه نباشند که موجبات سرافکندگی برای ما و مکتب ما را فراهم کنند.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی در مراسم اختتامیه همایش علمی پژوهشی کرامت انسانی در آموزه های رضوی در زنجان، اظهار داشت: حداقل انتظار امام رضا(ع) از ما این است که همواره در زندگی صداقت، امانت داری و مهرورزی نسبت به همدیگر را پیشه خویش کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: بالاترین و بهترین کرامتی که از آن امام همام و خواهر کریمه او در طول تاریخ به این کشور و مردم رسیده، آموزه ها و معارف حیات بخش رضوی است. امروز باید چنان زندگی کنیم که در عمل مروج فرهنگ و مکتب رضوی باشیم.

وزیر بهداشت به ذکر سخنی از امام رضا(ع) پرداخت و گفت: ایشان می فرمایند خدای رحمت کند کسی را که در احیاء امر ما کوشش کند، چنانچه مردم خوبی ها و محاسن مکتب و کلام ما را بدانند بدون شک از آن پیروی خواهند کرد.

دکتر هاشمی  یادآور شد: کرامت رضوی در مهربانی و بخشایشگری است، آن وجود نافذ در طول زندگی سراسر خیر و برکت خویش همواره اهل کرم و بخشش بود از آن چیزی می بخشید که دوست داشت و ما نیز باید به او اقتدا کنیم تا زندگی خود و نسل های آینده را از هر جهت بیمه کنیم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه استان زنجان، سراسر کرامت است، افزود: خدا این توفیق را به هموطنان ما در این منطقه از کشور داده، که مردم ایران، دل و روحشان با شور حسینی درحسینیه اعظم زنجان جلا پیدا می کند و کرامات زیادی را در این خطه از ایران دیده ایم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر