کد خبر: 510324 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

طرح مجلسی‌ها برای تسهیل خروج زنانِ ورزشکار، نخبگان علمی و سیاسی از کشور/ دادستانی و دادگاه‌ها هم می‌توانند مجوز خروج صادر کنند

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از طرح این فراکسیون برای تسهیل خروج زنان از کشور خبر داد.

طرح مجلسی‌ها برای تسهیل خروج زنانِ ورزشکار، نخبگان علمی و سیاسی از کشور/ دادستانی و دادگاه‌ها هم می‌توانند مجوز خروج صادر کنند

پروانه سلحشوری (رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی) در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، از ارسال طرح این فراکسیون برای تسهیل خروج زنان از کشور به مجلس خبر داد و گفت:‌ ما یک اصلاحیه روی ماده 18 (خروج زنان از کشور) آورده و مصادیقی را مشخص کردیم که خروج زنان از کشور راحت‌تر صورت گیرد. به طور مثال؛ زنان نخبه علمی و سیاسی، زنانی که مشکلات اضطراری دارند یا می‌خواهند به دیدار والدین بروند، ورزشکاران، دانشجویان و یا زنانی که قصد رفتن به حج دارند،  فوت بستگان، شرکت در المپیادها، از جمله این مصادیق به شمار می‌روند. قانون درباره خروج زنان وجود دارد اما ما بنا داریم، با ذکر این مصادیق کار را آسان‌تر کنیم.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:‌ باز هم اجازه را به دادستانی دادیم تا درنهایت بتواند تصمیم بگیرد؛ یعنی به مراجع ذیصلاح این اجازه داده شده که در موارد دیگر به غیر از این مصادیق اگر اضطرار تشخیص داده شد، خروج زنان با اجازه دادستانی صورت گیرد.

سلحشوری اضافه کرد: اگر دادستان در ۷۲ ساعت اجازه خروج را به خانمی ندهد یا با آن مخالفت کند، این خانم به دادگاه درخواست دهد و در صورت موافقت، زن اجازه خروج خواهد داشت که این شرایط ویژه برای نخبگان ورزشی و علمی محسوب می‌شوند.

سلحشوری با اشاره به اینکه روز گذشته دو فوریت این طرح را به مجلس ارایه کردیم، گفت: ما اصرار کردیم که این طرح باید دو فوریت باشد تا سریعتر در صحن مجلس بررسی و مورد تصویب قرار گیرد.

انتهای پیام/
فراکسیون زنان مجلس دهم خروج زنان از کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر