کد خبر: 496059 A

تندگویان در گفتگو با ایلنا:

نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درمورد حواشی اخیر درخصوص استخدام‌های غیرقانونی شهرداری گفت: مسئله هنوز شفاف نیست و از نظر ما این تغییر و تبدییل به درستی صورت نگرفته است.

محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا؛ در مورد حواشی اخیر درخصوص استخدام‌های غیرقانونی در شهرداری تهران گفت: براساس ادعای ناصر امانی، معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران، به جز ۵ هزار نفری که استخدامشان مجوز دولتی دارد، باقی استخدام‌ها براساس مصوبه‌ای صورت گرفته که سال گذشته در ردیف بودجه به تصویب رسید، مصوبه‌ای که ما به خاطر نمی‌‌آوریم!

نایب رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید به اینکه کسی مصوبه را به‌خاطر نمی‌آورد، تصریح کرد: شهرداری اکنون ادعا می‌کند، هیچ‌گونه استخدام جدیدی انجام نداده و فقط ردیف بودجه را تغییر داده است. گویا براساس مصوبه مذکور، مقرر شده‌ ۷ هزار نیرو شاغل در شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری - همچون شرکت هادیان شهر- که ردیف "اعتباری و عمرانی" حقوق دریافت می‌کردند از این سرفصل خارج شده و در زیرمجموعه سرفصل‌های "خدماتی" قرار گیرند.

او در پاسخ به این سوال خبرنگار ایلنا که آیا این ادعای شهرداری صحت دارد یا خیر، افزود: علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون بودجه، ادعاهای شهرداری را تایید کرده‌ است اما ما کماکان باید پاسخ را بررسی کنیم، چراکه هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم و مسئله باید شفاف شود، از نظر ما این تغییر و  تبدیل به درستی صورت نگرفته است.

تندگویان ادامه داد: برخی از اعضای شواری شهر ازجمله خود من اظهار کردیم که به خاطر نمی‌آوریم در جلسه بودجه چنین اتفاقی افتاده باشد و قرار شد در یک جلسه دیگر شورا به‌طور کامل توضیح داده‌شود. البته ادعا شده فیلم آن جلسه وجود دارد. این اظهارات تندگویان در حالی است که جلسات شورا به صورت مکتوب ثبت نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شایعات موجود درباره‌ی استعفای معاونین شهرداری تهران هم خاطرنشان کرد: تا جایی که من اطلاع دارم به غیر از شریفی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، هنوز شخص دیگری استعفا نداده است. نباید فراموش کنیم که ممکن است ۲ ماه دیگر با روی کار آمدن شورای پنجم و تغییر شهردار، تعداد زیادی از معاونین کنار بروند. از سوی دیگر ۷۰ درصد  این افراد کارمند رسمی شهرداری هستند و جایی برای رفتن ندارند.

تندگویان ادامه داد : با این حال آن بخش از بدنه شهرداری که استخدام رسمی نیستند و با قالیباف از نیروی انتظامی آمدند، بلاشک خواهند رفت. باقی معاونین که جزء بدنه رسمی شهرداری هستند احتمالا از سمت‌های خود کنار گذاشته می‌شوند.

تندگویان استخدام شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر