کد خبر: 495628 A

رییس ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس ستاد دیه کشور با تاکید بر اینکه آزادی زندانیان حوادث کار در اولویت این ستاد قرار دارد، گفت: ما این زندانیان را شناسایی و درباره آنها بررسی و تحقیقات لازم را انجام می‌دهیم و به آنهایی که مستحق و نیازمند باشند نیز قطعا کمک خواهیم کرد.

سید اسدالله جولایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمار زنان زندانی جرائم غیرعمد اظهار کرد: اولویت اول ستاد دیه در شیوه‌ نامه‌های هر ساله زنان سرپرست خانوار هستند که به دلیل جرائم غیرعمد در زندان بسر می‌برند.

او با اشاره به آمار زنان زندانی جرائم غیرعمد گفت: بیش از ۲۰۰ زن در زندان‌ به دلیل جرائم غیرعمد حضور دارند که اولین برنامه‌های ما در سراسر کشور آزادی این زنان است. البته رسیدگی به وضعیت زنان زندانی که جرائمی مانند قتل، سرقت، کلاه‌برداری و ... را مرتکب شده‌باشند در دستور کار ستاد دیه قرار ندارند.

جولایی درباره اقدامات ستاد دیه درخصوص زندانیان حوادث کارگاهی نیز خاطرنشان کرد: زندانیانی که به دلیل حوادث کار در زندان می‌برند، در دستور کار ستاد دیه قرار دارند و ما آنها را شناسایی و درباره آنها بررسی و تحقیقات لازم را انجام می‌دهیم و به افراد زندانی که مستحق و نیازمند باشند نیز قطعا کمک خواهیم کرد.

او ادامه داد: آزادی زندانیان حوادث کار نیز در اولویت ستاد دیه قرار دارد، چراکه در حوادث کار مشکلات خاصی وجود دارد و ممکن است فرد مرحوم یا دچار ضایعات شدید جسمی شده باشد.

وی در خاتمه با بیان اینکه در ۲۹۰ نقطه از کشور جشن گلریزان برگزار می‌شود، اظهارکرد: مراسم گلریزان در ماه مبارک رمضان در تمام نقاط کشور برگزار می‌شود به طور مثال در استان خوزستان بیش از ۴۰ بار جشن گلریزان برگزار خواهد شد.

 

سد اسدالله جولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر