کد خبر: 468277 A

مجاوری خبر داد:

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات فرهنگیان، بیان کرد: با توجه به اینکه تخصیص‌ها در اوایل اسفند ماه دریافت شده بود و با توجه به تأکیدات دولت مبنی بر پرداخت تمام حقوق و مزایای کارکنان، تا پنج‌شنبه گذشته موفق شدیم تمام حقوق، عیدی و بدهی کارکنان رسمی را پرداخت کنیم.

به گزارش ایلنا،‌ منصور مجاوری مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر با اشاره به اینکه حقوق سربازمعلمان را تا دی ماه پرداخت کردیم و در همین هفته مابقی حقوق سرباز معلمان پرداخت می‌شود، افزود: امیدواریم با توجه به توافقی که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم، بتوانیم طی دو، سه روز آینده تمام حق‌التدریس معلمان آزاد، حقوق سرباز معلمان و نیروهای قراردادی و همچنین بخشی از حق‌التدریس نیروهای آزاد را پرداخت کنیم.

مجاوری درباره پرداخت معوقات فرهنگیان، بیان کرد:  با توجه به اینکه تخصیص‌ها در اوایل اسفند ماه دریافت شده بود و با توجه به تأکیدات دولت مبنی بر پرداخت تمام حقوق و مزایای کارکنان، تا پنج‌شنبه گذشته موفق شدیم تمام حقوق، عیدی و بدهی کارکنان رسمی را پرداخت کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  در خصوص کارکنان غیر رسمی با توجه به اینکه آنها در بخش بند«و» بودجه نیستند، امیدواریم طی دو روز اعتبارات در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا هر چه سریع‌تر و قبل از شب عید بتوانیم پرداخت‌ها را داشته باشیم.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره افزایش حقوق ۶۰۰، ۷۰۰ هزار تومانی برای فرهنگیان در سال آینده، گفت: در یکی از احکام برنامه ششم توسعه، استقرار نظام پرداخت حقوق فرهنگیان است که پس از ابلاغ برنامه ششم باید نسبت به تدوین و تصویب استقرار این نظام اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: شاید استقرار این نظام به سال آینده نرسد و در سال‌های بعدی انجام شود اما امیدواریم ایجاد نظام جامع پرداخت به رفع تبعیض در حقوق فرهنگیان منجر شود.

آموزش و پرورش افزایش حقوق معلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر