خبرگزاری کار ایران

ایلنا گزارش می‌دهد؛

کشته‌شدن ۳ نفر در حادثه ریزش بهمن/ اعزام کوهنوردان ماهر به منطقه آبعلی

مدیرکل بحران استان‌تهران گفت: ریزش بهمن در آبعلی تاکنون ۳ فوتی بر جای گذاشته است.

هادی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت حادثه ریزش بهمن و برف و کولاک در شرق استان تهران گفت: از بعدازظهر پنجشنبه تاکنون در ۴ نقطه از محور هراز بهمن سقوط کرده که در یکی از این حوادث ۴ خودرو زیر بهمن گرفتار شدند اما با تلاش همکاران، آزادسازی انجام شد.

سقوط بهمن

وی با اشاره به اینکه ریزش بهمن تاکنون ۳ فوتی داشته، گفت: نیروهای امدادی توانستند ۲ نفر را زنده از زیر بهمن بیرون آورند.

 

سقوط بهمنرحمتی ادامه داد: در حال حاضر همچنان نیروهای امدادی و هلال‌احمر و عوامل راهداری مشغول فعالیت و امدادرسانی هستند و امیدواریم تعداد جانباختگان بیشتر از این نباشد.

مدیرکل بحران استان تهران در پاسخ به این سوال که گفته شده بیش از ۸ نفر زیر بهمن گرفتار شده‌اند، گفت: فعلا چیزی را نمی‌توانیم تایید کنیم. اگر به نیروی انتظامی اعلام مفقودی شود، آنها هم به ما اعلام خواهند کرد.

سقوط بهمن

وی افزود: هویت ۲ نفر از جان‌باختگان مشخص نیست و اجساد باید به پزشکی قانونی فرستاده تا احراز هویت شوند.

شایان ذکر است، به گفته سرپرست اورژانس کشور، یک تن از جان‌باختگان داوود طلوعی؛ رئیس راهداری آبعلی است.

رهاسازی ۶ دستگاه خودرو

 

سقوط بهمنحسین کتابدار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام نجات یک تن از هم‌وطنان از زیر بهمن گفت: در این عملیات ۳ تن از یک خودروی گرفتار زیر بهمن رهاسازی شده و در مجموع ۲ دستگاه خودروی نیمه‌سنگین و ۴ خودروی سواری از زیر بهمن رهاسازی شدند.

وی با بیان اینکه امدادرسانی در این عملیات با ۵ قلاده سگ زنده‌یاب، دستگاه‌های بیورادار و دیگر تجهیزات لازم انجام شده، گفت: عملیات جست‌وجو در بهمن شرق تهران با رهاسازی تمامی خودروهای گرفتار پایان یافت.

کتابدار با یادآوری اینکه شب‌گذشته بهمن این منطقه را دچار حادثه کرد، افزود: راهداری پس از تخلیه مسیر، متوجه خودروهای گرفتار در زیر بهمن شده است.

به گفته وی شب گذشته تعداد زیادی در راه مانده در منطقه امامزاده هاشم توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر در شرکت نفت آبعلی، مساجد و مدارس اطراف اسکان اضطراری یافتند.

احتمال افزایش جان‌باختگان

 

سقوط بهمنحسن کریمی؛ معاون عمرانی استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به آخرین وضعیت ریزش بهمن در آبعلی و مسدود شدن جاده گفت: در حال حاضر محور سوادکوه و هراز در استان‌های مازندران و شرق تهران بازگشایی شده است، اما جاده آبعلی همچنان بسته است و امکان تردد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۱ نفر از زیر بهمن زنده بیرون آورده شده، گفت: ۶ ماشین گرفتار در برف شناسایی شده که تاکنون ۴ خودرو رهاسازی شده و تلاش برای بیرون کشیدن سایر خودروها ادامه دارد و از آنجایی که در این خودروها تعدادی سرنشین وجود دارد، افزایش تعداد جانباختگان محتمل است.

تجهیزات ارتش به میدان آمد

 

سقوط بهمنمعاون عمرانی استاندار تهران بیان کرد: ارتش نیز با تجهیزاتی  که به میدان آورده، به کمک سایر امدادرسانان آمده‌است.

در همین رابطه امیر سرتیپ دوم اسدی، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۳ تکاور گفت: بلافاصله پس از حادثه ناگوار سقوط بهمن در جاده هراز، ستاد بحران نزاجا به تکاوران نزاجا اعلام کرد که با حضور در منطقه به کمک حادثه دیدگان بشتابند که در کمتر از یک ساعت تکاوران مجرب و امداد رسان با سه دستگاه خودروی کراس(خودروی کشنده)، یک دستگاه آمبولانس به همراه تیم پزشکی، تجهیزات گرمایشی و تعداد ۱۰ نفر از تکاوران امداد رسان و فرمانده گردان در منطقه حضور یافتند.

اعزام کوهنوردان ماهر به منطقه آبعلی

سقوط بهمن آبعلی

به گزارش ایلنا، سیدحسین هاشمی که در محل حادثه سقوط بهمن در محور  آبعلی حضور یافته بود، با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از کشته‌شدگان این حادثه محمدعلی طلوعی‌مقدم رئیس اداره راه و شهرسازی رودهن و پردیس است که برای کمک به منطقه اعزام شده بود.

وی ادامه داد: تمام تلاش مسئولان ذی‌ربط در مرحله نخست تسریع در انجام عملیات امداد و نجات است و در مرحله بعد راه‌های مواصلاتی این محور به سرعت بازگشایی شود. تجهیزات امدادی ویژه از جمله سگ‌های زنده‌یاب، دستگاه بیورادار و هلی‌کوپتر امدادی هلال‌احمر به این منطقه اعزام شده است.

 

آبعلیاستاندار تهران با تسلیت به بازماندگان حادثه سقوط بهمن در منطقه مبارک‌آباد آبعلی اظهارکرد: هم اکنون وزیر کشور در این منطقه حضور دارد و من نیز همراه رئیس ستاد بحران کشور با حضور در محل حادثه از نزدیک بر عملیات امدادی نظارت می‌کنیم. در جلسه ستاد بحران استان تهران مصوب شد کوهنوردان ماهر به منطقه اعزام شوند و فرمانداران شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند با تشکیل ستادهای بحران علاوه بر مدیریت عملیات امدادی در منطقه اخبار و اطلاعات را لحظه به لحظه در اختیار ستاد بحران استان تهران قرار دهند.

سقوط بهمن

استاندار تهران در پایان افزود: با پلیس‌راهور و نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم شده تا تردد در این مسیرها به‌صورت کنترل شده انجام شود که علاوه بر جلوگیری از ازدحام در این مسیرها کار امدادرسانی بهتر انجام شود.

کد خبر : ۴۵۵۴۲۰