کد خبر: 453327 A

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: با تلاش امدادگران این جمعیت 7 گردشگر که در ارتفاعات کوهستانی سالن کوه در برف و سرما گرفتار شده بودند نجات یافتند.

به گزارش ایلنا، عظیم رضای مرساق افزود: این افراد از عصر چهارشنبه با موتورسیکلت در منطقه حضور داشته و به دلیل برودت هوا و تمام شدن آذوقه توان بازگشت به محل امن را نداشته و در برف و کولاک گرفتار شدند.

وی با اشاره به نجات جان این 7 گردشگر در عملیاتی در بامداد روز شنبه از سوی ناجیان جمعیت هلال احمر دزفول اظهار کرد: در پی بروز مشکل برای این گردشگران در هوای سرد منطقه سه نفر از آنان خود را با مشقت به محل کمپ راهداری سالند رسانده و از طریق ماموران راهداری از جمعیت هلال احمر دزفول در خواست کمک کردند.

رییس جمعیت هلال احمر دزفول اظهار کرد: در پی این حادثه بامداد روز شنبه 2 تیم از جمعیت هلال احمر دزفول به وسیله یکدستگاه آمبولانس و خودروی کمک دار با تجهیزات امدادی و مواد غذایی به محل حادثه اعزام شدند.

رضای مرساق افزود: تیم های امدادی اعزامی به منطقه کوهستانی بخش شهیون دزفول پس از عبور از مسیرهای کوهستانی و سخت گذر در محل راهداری سالند یکی از گردشگران را به عنوان راهنما با تیم نجات همراه کرده و پس از یک ساعت پیاده روی در برف و سرما چهار نفر دیگر را نجات دادند.

وی با بیان اینکه تمام 7 نفر گردشگر توسط ناجیان و امدادگران هلال احمر دزفول نجات یافته و در سلامت کامل روز شنبه به دزفول منتقل شدند افزود: به دلیل شرایط بد جوی و برودت هوای منطقه کوهستانی در صورت دیر رسیدن کمک خطر سرما و کولاک جان آنان را تهدید می کرد.

بر اساس این گزارش، ارتفاعات کوهستانی و سخت گذر کوه سالن در شمال شهر دزفول در بخش شهیون واقع است. بخش شهیون با بیش از 200 روستا و پنج دهستان در شمال دزفول واقع شده و بیش از 15 هزار نفر جمعیت دارد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر