کد خبر: 450021 A

سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو گفت: علیرغم تلاشی که در چند جبهه داریم؛ هنوز نتوانستیم به داخل پلاسکو راه یابیم.

جلال ملکی سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با عرض تسلیت به جامعه آتش‌نشانان و خانواده‌های آتش‌نشانانی که در زیر آوار مانده‌اند،‌ اظهار کرد: عملیات آواربرداری بدون وقفه و توقف ادامه دارد، اما متاسفانه به دلیل آتشی که در لایه‌های زیرین آوار وجود دارد کار به سختی پیش می‌رود.

سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو خاطرنشان کرد: حرارت بسیار بالا و آتشی که در زیر آوار وجود دارد؛ شرایط را برای همکاران ما که در زیر آوار مانده‌اند؛ سخت می‌کند، البته ما امیدواریم که همکاران‌مان زنده باشند و به معجزه نیز ایمان داریم.

ملکی با بیان اینکه ما با امید کارمان را ادامه می‌دهیم، گفت: با توجه به وضعیت موجود انتظار زنده‌بودن آتش‌نشانان زیر آوار بسیار بعید است، اما ما باز هم به تلاش‌مان ادامه می‌دهیم.

او با تاکید براینکه در عملیات آواربرداری از وسایل مجهز استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: در عملیات آواربرداری از بهترین تجهیزات و جرثقیل‌ها استفاده می‌کنیم و به روزترین دستگاه‌های برش از سازمان‌های دیگر مانند قرارگاه خاتم‌الانبیاء، شهرداری و ... در اختیار ما قرار داده شده است، اما متاسفانه علیرغم تلاشی که در چند جبهه داریم هنوز نتوانستیم به داخل دسترسی پیدا کنیم.

او با اشاره به جان‌فشانی آتش‌نشانان گفت: اگر حضور به موقع آتش‌نشانان نبود، قطعا ما امروز با یک فاجعه روبرو بودیم و الان باید به جای اینکه به دنبال ۲۰ نفر بگردیم در جستجوی صدها نفر بودیم.

ملکی تصریح کرد: همکاران ما در زیر آوار و در وضعیت ناایمن هستند و امیدواریم بتوانیم هرچه سریعتر به داخل راه پیدا کنیم.

سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر