کد خبر: 438984 A

سنندجی به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: از هفته گذشته ارسال مینی‌بوس‌های فرسوده به مراکز اسقاط را آغاز کرده‌ایم.

پیمان سنندجی در گفت‌وگو با ایلنا از ثبت‌نام 700 نفر از رانندگان و مالکان مینی‌بوس‌های فرسوده در ستاد نوسازی خبرداد و گفت: کمک‌های بلاعوض خود به این افراد را به حساب خودروسازان واریز کرده و از هفته گذشته نیز  ارسال مینی‌بوس‌های فرسوده به مراکز اسقاط را آغاز کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه این اقدام در سه فاز موازی انجام خواهد شد، ادامه داد: این 3 فاز شامل یک گروه 250 نفری،  یک گروه 200 نفری و یک  گروه 250 نفری است که کارهای مربوط به اولین گروه انجام شده و این افراد به مراکز مربوطه معرفی شدند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی همچنین اظهار امیدواری کرد که با سرعت هرچه بیشتر مینی‌بوس‌های فرسوده تعیین تکلیف شوند.

سنندجی خاطرنشان کرد: در سال 96 هیچ مینی‌بوس فرسوده‌ای که زیرمجموعه شرکت واحد باشد؛ باقی نمانده و از تردد مینی‌بوس‌های فرسوده در شهر جلوگیری خواهد شد.

احمد دنیامالی نیز با اشاره به وجود هزار و 100 مینی‌بوس فرسوده در سطح شهر تهران گفت: براساس مصوبه دولت مقرر شد؛ به جای مینی‌بوس به مالکان این خودروهای فرسوده تاکسی داده شود که این موضوع محل اختلاف است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خاتمه افزود: اگرچه در محاسبات ما تاکسی از اجزای حمل نقل عمومی محاسبه می‌شود، اما استانداردهای جهانی این وسیله حمل و نقل را جز حمل و نقل خصوصی محاسبه می‌کند.

 

مینی‌بوس‌های فرسوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر