کد خبر: 438934 A

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 328 پژوهش سرای دانش آموزی برای حمایت و فرصت سازی پرورش استعدادهای دانش آموزان توسط دولت تدبیر و امید در کشور ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا، علی زرافشان در دومین همایش تجلیل از دانش آموزان برتر کنکور و منتخبان مسابقات و جشنواره ها ی کشوری که در اراک برگزارشد، اظهارکرد: هم اکنون بیش 628 پژوهش سرای دانش آموزی در سراسر کشور وجود دارد که 300 مورد از این پژوهش سراها از سال 81 تا 92 ایجاد و مابقی در زمان دولت تدبیر و امید ساخته شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به اشاره به این که  64 آزمایشگاه نانو در کشور وجود دارد، تصریح کرد: با همت و تلاش فعالان حوزه نانو و برگزاری جشنواره و المپیاد نانو در کشور، ایده های خلاقانه و جدید ارایه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تجربه دانش آموزی کشور در عرصه فعالیت های نانون هم اینک در چند کشور جهان در حال اجرا بوده و از دو سال گذشته کشور چین نیز خواستار حضور مسئول بخش دانش آموزی در این کشور و انتقال تکنولوژی و تجربه فعالان این حوزه به این کشور شده است.

زرافشان با اشاره ایجاد غرفه دانش آموزی و غرفه تجاری سازی یافته های علمی در نمایشگاه نانو امسال افزود: در این نمایشگاه، زمینه تجاری سازی یافته های علمی پژوهشگران که یکی از تاکیدهای مقام معظم رهبری در عرصه پژوهش، تولید و تجاری سازی است فراهم شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه مقرر شد قرارداد سه جانبه بین دانش آموزان، ستاد نانو و بخش خصوصی منعقد و زمینه تجاری سازی دستاوردهای دانش آموزان در این حوزه فراهم شود.

وی برگزاری نخستین جشنواره سلول های بنیادی و برگزاری سومین جشنواره دوساله زیست فن آوری در بخش دانش آموزی را از دیگر فعالیت های دانش آموزی برای تجاری سازی برای پرورش استعدادهای قشر جوان جامعه عنوان کرد.

زرافشان به بهره برداری از نخستین آزمایشگاه پلاسما در استان گلستان اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از این آزمایشگاه زمینه فعالیت دانش آموزان در عرصه حوزه پلاسما فراهم شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش دست یابی به علوم شکافت هسته ای و عضویت کشور در این مجمع را یکی از دستاوردهای پسا برجام برای کشور عنوان کرد و گفت: در آزمایشگاه پلاسما دانش آموزان با شکافت هسته ای و اتفاقاتی که در هنگام گداخت هسته ای ایجاد می شود، آشنا می شوند.

 

جامعه چین دانش آموزان دولت وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر