کد خبر: 438847 A

ایلنا: امین. ش، سارق سریالی آرایشگاه‌های شرق تهران بعد از شناسایی و تحت نظر قرار دادن آرایشگاه‌ها در ساعات خلوت وارد آرایشگاه‌ها می‌شد و با خشونت دست به سرقت می‌زد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ساعت 20:30 مورخه اوایل شهریور ماه سال جاری، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت بعنف از یک آرایشگاه زنانه در خیابان سبلان شمالی به کلانتری ۱۰۶ نامجو اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد فردی تنومند با تهدید چاقو و اسپری اشک آور اقدام به سرقت اموال باارزش صاحب آرایشگاه کرده است.

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت بعنف» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات صاحب آرایشگاه:

صاحب آرایشگاه زنانه با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «داخل آرایشگاه بودم؛ به دلیل نداشتن مشتری قصد تعطیلی آرایشگاه را داشتم که ناگهان یک مرد حدودا ۳۵ ساله، بلند قد و تنومند با چاقو داخل آرایشگاه شد و با تهدید چاقو اعلام داشت هرچه پول داری بده و در ادامه اقدام به گرفتن کیف دستی‌ام حاوی وجه نقد، عابربانک و گوشی تلفن همراهم کرد؛ پس از سرقت کیف دستی به سرعت از مغازه خارج و با یک دستگاه موتورسیکلت از محل دور شد».

تحقیقات پلیس آگاهی:

همزمان با آغاز رسیدگی به پروندهٔ سرقت بعنف از آرایشگاه زنانه در خیابان سبلان شمالی، شکایت‌های مشابه دیگری به پلیس آگاهی ارجاع شد که در تمامی آن‌ها فردی تنومند با تهدید چاقو و افشانه وارد آرایشگاه‌های زنانه شده و حتی در چندین نوبت با ضرب و شتم خانم‌های حاضر در داخل آرایشگاه‌های زنانه اقدام به سرقت طلا و جواهرات، وجوهات نقد، گوشی‌های تلفن همراه و دیگر اموال همراه آن‌ها کرده بود.

یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ۱۵: ۱۵ مورخه ۱۷/۰۶/۱۳۹۵، داخل آرایشگاه زنانه..... بودم که ناگهان مرد جوانی با چاقو و افشانه داخل آرایشگاه شد و با تهدید و فریاد زدن اقدام به سرقت زنجیر و پلاک طلا، گوشی تلفن همراه، کیف حاوی مبلغ ۶۰۰ هزار تومان کرد؛ این شخص در حین ارتکاب سرقت و در حالیکه قصد کمک خواستن از هالی را داشتم، اقدام به پاشیدن افشانه به صورت و دهانم کرد و پس از سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت از محل دور شد».

خانم جوان دیگری نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «بهمراه دو نفر از دوستانم داخل آرایشگاه زنانه... در خیابان مهرآور بودیم که ناگهان یک مرد قوی هیکل وارد آرایشگاه شد و با تهدید چاقو و افشانه، ضمن پاشیدن افشانه به صورت ما اقدام به سرقت طلا و جواهرات همراه‌مان شامل گردنبند، النگو و همچنین گوشی‌های تلفن همراه من و دوستانم کرد».

شناسایی سارق:

با توجه به اهمیت موضوع، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مسئول رسیدگی به این پرونده شدند.

همزمان با آغاز اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم، طرح جداگانه‌ای جهت دستگیری فروشندگان اموال مسروقه در محدوده منطقه شوش تهران از سوی پلیس آگاهی تهران به مرحله اجرا گذاشته شد که طی دستگیری یک نفر از این افراد، تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و توقیف شد؛ در بررسی گوشی‌های مسروقه بدست آمده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که گوشی‌ها متعلق به خانم‌هایی است که پرونده سرقت بعنف آن‌ها در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است.

با انتقال فروشندهٔ گوشی‌های تلفن همراه مسروقه به پایگاه سوم پلیس آگاهی، وی صراحتا در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که گوشی‌های مسروقه را از یکی از مجرمین سابقه دار بنام «امین» دریافت کرده است.

با بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی «امین. ش» (متولد ۱۳۶۳) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در ارتکاب جرایم مختلف شدند که بار‌ها به اتهام ایراد صدمه بدنی، سرقت بعنف، نگهداری غیرمجاز سلاح، تخریب و... دستگیر و روانه زندان شده بود.

فرار متهم از طبقه چهارم:

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تصویر «امین. ش» از سوی تمامی شکات پرونده سرقت‌های بعنف از آرایشگاه‌های زنانه، دستگیری «امین» در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرانجام پس از شناسایی دقیق مخفیگاه «امین. ش» در محدوده میدان خراسان – خیابان خاوران، در ساعت ۰۷: ۳۰ مورخه ۲۱/۰۹/۱۳۹۵ عملیات دستگیری وی انجام شد؛ امین با اطلاع از حضور کارآگاهان قصد داشت تا از طریق مسیری که برای فرار خود پیش بینی کرده بود، از طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی متواری شود که کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی در حالیکه وی قصد داشت تا با بکارگیری سلاح سرد از دست آن‌ها متواری شود، او را دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

اعترافات متهم:

 «امین. ش» که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه پیدا کرده، پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به چندین فقره سرقت بعنف از آرایشگاه‌های زنانه اعتراف و در اظهارات اولیه عنوان داشت: «سرقت از آرایشگاه‌های زنانه را قبول دارم؛ در ساعات خلوت روز، با چاقو و اسپری اشک آور وارد آرایشگاه‌های زنانه می‌شدم و با تهدید و زور اقدام به سرقت طلا، پول، گوشی تلفن همراه و هرآنچه به چشمم می‌خورد سرقت می‌کردم. در محدوده شرق تهران، آرایشگاه‌های زنانه را شناسایی و از آن‌ها سرقت می‌کردم».

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «در حال حاضر متهم پرونده با قرار قانونی و جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و در اولین مرحله از تحقیقات، مواجه حضوری مابین متهم و تعدادی از شکات انجام و تمامی شکات موفق به شناسایی کامل و صد درصدی متهم پرونده شدند».

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی در پایان این خبر عنوان داشت: «از کلیه شکات و مالباختگانی که به هر دلیل اقدام به طرح شکایت در خصوص وقوع سرقت‌های بعنف مشابه نکردند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم پرونده و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند».

 

سرقت سریالی سارق آرایشگاه زنانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر