خبرگزاری کار ایران

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی خبر داد؛

سرمای تهران تا شنبه ادامه دارد/بارش برف و باران در استان‌های حاشیه خزر

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: براساس تحلیل داده و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور به خصوص شمال و شمال شرق ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، احد وظیفه گفت: براساس تحلیل داده و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور به خصوص شمال و شمال شرق ادامه دارد.

وی با بیان اینکه بارش برف و باران امروز (پنجشنبه) در استان‌های حاشیه دریای خزر و به صورت خفیف‌تر در دامنه‌های مرکز البرز،‌ بخش‌هایی از شمال شرق ادامه دارد گفت: در روز جمعه بارش‌ها به صورت خفیف‌تر برای استان‌های واقع در شرق دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر در روز پنجشنبه مواج است، گفت: طی امروز و فردا در بخش‌هایی از جنوب، جنوب شرق و شرق کشور رگبار باران و بارش برف و در پاره‌ای از نقاط رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

وظیفه با بیان اینکه در روز شنبه ناپایداری‌ها برای بخش‌های جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق ادامه خواهد داشت، گفت: امروز در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور و استان هرمزگان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و برای نواحی غربی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی در خصوص وضعیت هوای پایتخت نیز با بیان اینکه سرما تا روز شنبه در تهران ادامه خواهد داشت، گفت: برای امروز پنجشنبه برای تهران آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر و کاهش ابر پیش‌بینی شده است و امروز دمای تهران با بیشینه ۳ و کمینه ۷- خواهد بود. همچنین برای روز جمعه آسمانی صاف تا کمی ابری با بیشینه ۴ و کمینه ۷- پیش بینی شده و برای روز شنبه نیز بیشینه ۷ و کمینه ۳- و آسمانی صاف همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی شده است.

کد خبر : ۴۳۱۹۰۰