کد خبر: 431853 A

استاندار تهران تاکید کرد؛

ایلنا: استاندار تهران با تاکید بر توجه دستگاه‌ها به اموال دولتی تصریح کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی گزارش اموال خود را به اقتصاد دارایی ارایه دهند.

به گزارش ایلنا، سیدحسین هاشمی در هجدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در استانداری تهران برگزار شد؛ گفت: در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی انتظار ویژه‌ای در مورد استان تهران وجود دارد و لازم است کمیته نظارت ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش عملکرد دستگاه‌ها در مورد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را با دقت بیشتر بررسی کند.

وی به جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز اشاره کرد و افزود:‌ مدیریت انرژی در صنایع یکی از موضوعات اساسی در اقتصاد مقاومتی است که باید در اولویت قرار بگیرد.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر توجه دستگاه‌ها به اموال دولتی تصریح کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی گزارش اموال خود را به اقتصاد دارایی ارایه دهند.

در این جلسه مقرر شد نشست آتی اقتصاد مقاومتی در یکی از شهرستان‌های پیشتاز استان در اقتصاد مقاومتی برگزار شود.

نعمت الله ترکی در پایان نشست در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این جلسه برخی از دستگاه‌های اجرایی گزارش عملکرد خود را در مورد اقتصاد مقاومتی ارایه دادند؛ گفت:‌ در هشت ماهه ابتدای سالجاری بیش از ۹۰ درصد پروژه‌ها پیشرفت داشتند.

وی افزود: مکانیزه‌سازی صندوق فروشگاه‌ها با کمک اصناف، ارایه گزارش ثبت اموال منقول و غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی با همکاری سازمان اقتصاد دارایی، استقرار خزانه الکترونیکی در استان تهران و حذف صدور چک، رشد ۱۲۵ برابری جذب سرمایه‌گذاری امسال نسبت به سال گذشته که به رقم   ۹۶۰ میلیون دلار در هشت ماهه سالجاری رسیده؛ از جمله موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

وی با اشاره به وضعیت سرشماری استان تاکنون گفت:‌ سرشماری در بیشتر شهرستان‌ها تا ۱۰۰ درصد انجام اما در شهر تهران تا ۹۰ درصد انجام شده است و خانواده‌هایی که نتوانسته‌اند در مراحل نخست و دوم ثبت نام کنند امروز و فردا می‌توانند با مراجعه به سایت سرشماری اطلاعات خود را وارد کنند.

استاندار تهران سیدحسین هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر