کد خبر: 424116 A

در جلسه اخیر هیات مدیره ستاددیه کشور که در محل تولیت آستان قدس رضوی تشکیل شد اعضای این جلسه مقدمات آزادی پنج نفر از محکومان متقاضی کمک را فراهم کردند.

به گزارش ایلنا از ستاد دیه کشور، سیصد و نود و یکمین جلسه هیات مدیره ستاددیه کشور با حضور اعضایی چون سید مرتضی بختیاری قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی، سید اسدالله جولایی مدیرعامل، سید علاءالدین میرمحمدصادقی، رییس و علی‌اکبر یساقی نایب‌رییس هیات مدیره ستاددیه کشور، در دفتر تولیت آستان ملکوتی امام رضا علیه‌السلام برگزار شد که اعضای حاضر پس از بررسی شرایط پرونده‌های ثبت شده، با اعطای تسهیلات به 5 نفر از مددجویان واجد شرایط موافقت کردند.

مجید احسانی، معاون اجرایی ستاددیه کشور در این جلسه با بیان عملکرد شش ماهه این نهاد مردمی در سال‌جاری گفت: از ابتدای سال 95 تا پایان شهریور ماه تعداد10 جلسه هیات مدیره برگزار شده است که از این محل زمینه استخلاص 45 محکوم غیرعمدی فراهم گردیده است که که پرونده آن‌ها به طور ویژه در این جلسات مطرح و زمینه آزادی آن‌ها از حبس مهیا شده است؛ پرونده‌هایی که امکان رسیدگی آن‌ها خارج از اختیارات دفاتر نمایندگی استانی بود.

وی با اشاره به آزادی سه هزار و 858 مددجوی نیازمند از سوی ستاددیه در نیمه نخست امسال یادآور شد: مبلغ بدهی این محکومان غیرعمد رقمی بالغ بر سه هزار میلیارد ریال بود که با تلاش کمیته‌های صلح و سازش ستاددیه و همکاری خالصانه مددکاران زندان‌های سراسر کشور، قریب به 39 درصد این مبلغ از سوی شکات و طلبکاران گذشت شده است.

دبیر جلسه هیات مدیره ستاددیه کشور افزود: در این شش ماه تعداد 269 محبوس بدهکار دیه ناشی از تصادفات رانندگی نیز با همیاری صندوق تامین خسارتهای بدنی از بند رهایی یافته‌اند.

 

ستاد دیه کشور محکومان غیر عمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر