کد خبر: 415662 A

وزیر علوم:

ایلنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان اعلام کرد: زمینه‌های فراوانی برای همکاری میان نهادهای علمی و آموزشی ایران و کره جنوبی وجود دارد و دو کشور از این پس شاهد جهش مناسبات در حوزه‌های مختلف دانشگاهی خواهند بود.

به گزارش ایلنا، محمد فرهادی که در راس هیئتی و به دعوت لی جون سیک وزیر آموزش کره جنوبی سفری دو روزه به این کشور داشت، در سخنانی اظهار داشت: علاقه‌مندی کره‌ای‌ها برای افزایش مناسبات آموزشی با کشورمان قابل توجه است و به واسطه روابط خوبی که همواره میان دو کشور برقرار بوده و در حال حاضر نیز این روابط به عالیترین سطح رسیده؛ شرایط مناسبی هم اکنون برای گسترش همکاری با مراکز علمی کره جنوبی بویژه در زمینه فناوری‌های پیشرفته فراهم است. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان با بیان اینکه این سفر به دعوت همتای کره‌ای و در راستای اجرایی شدن تفاهمنامه علمی و آموزشی دو کشور در جریان سفر اردیبهشت ماه سالجاری رئیس جمهوری کره جنوبی صورت گرفته است، گفت: در نشست با «لی جون سیک» وزیر آموزش کره جنوبی تمامی محورهای مورد اشاره در تفاهمنامه بررسی و بر اجرایی شدن هر چه سریع‌تر آن تاکید شد. 

در ادامه افزود: کمیته‌ای ویژه از سوی دو طرف برای پیگیری مفاد این نشست تشکیل شده و علاوه بر معرفی نمایندگان وزارت علوم و وزارت آموزش کره جنوبی برای این منظور، قرار است دو طرف به زودی نشست‌های تخصصی با یکدیگر داشته باشند. 

 ایجاد زمینه گسترش همکاری در حوزه‌های تولید دانش و فناوری، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک، همکاری‌های همایشی و کارگاه‌های آموزشی، انجام تحقیقات مشترک و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان دو کشور در پارک‌های علم و فناوری از جمله مواردی بود که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان اعلام کرد در خصوص تحقق و اجرایی شدن آن با همتای کره‌ای توافقات لازم صورت گرفته است.

محمد فرهادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر